Грецькі журналісти оголосили 24-годинний страйк через низькі зарплати

 • Вони виступають проти “анархічних умов праці та дуже низької оплати праці”.

  Найбільша профспілка журналістів Греції, Спілка журналістів афінських щоденних газет (ESIEA), у вівторок оголосила 24-годинний страйк у всіх секторах ЗМІ. Про це, як пише “Європейська правда“, повідомляє англомовна редакція DW.

  Страйк оголошено з 5 ранку у вівторок до 5 ранку середи. ESIEA заявила, що виступає проти “анархічних умов праці та дуже низької оплати праці”.

  У заяві профспілки сказано, що відмова роботодавців приватного сектору узятися до розробки колективних трудових договорів “призвела до того, що працівники отримують мізерну заробітну плату”.

  Зарплати, як стверджують, є “недостатніми для задоволення основних сімейних та особистих потреб… що знищує сімейні доходи”.

  Профспілка заявила, що низька заробітна плата створює тиск на журналістику і журналістів і, зрештою, на надійну та безкоштовну інформацію, яка, на її думку, є “наріжним каменем демократичного функціонування”.

  Усе більша інфляція загострила проблему, а афінська тижнева газета To Vima підрахувала, що за останні два роки ціни зросли приблизно на 37%.

  Страйк ЗМІ відбувається за день до 24-годинної демонстрації GSEE, Загальної конфедерації робітників Греції. Ця профспілка вимагає підвищення заробітної плати, повернення до колективних договорів і заходів проти зростання вартості життя.

  Читайте також: Королівський монетний двір Канади випустив нову срібну монету-писанку

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!