Королівський монетний двір Канади випустив нову срібну монету-писанку

 • Дизайн реверсу «писанки» розробила художниця та писанкарка Таня Микитюк – канадка українського походження в другому поколінні. Монету номіналом 20 канадських доларів викарбувано з чистого срібла, купівельна вартість становить 139.95 канадських доларів, тираж – 8 500 екземплярів.

  Унікальну монету у формі української писанки спеціально для колекції Музею писанкового розпису, що в Коломиї, придбала відома мисткиня, дослідниця народного мистецтва, амбасадорка української культури в світі Марія Рипан з Торонто (Канада), повідомляють у музеї.

  Мисткиня використала традиційні писанкові мотиви, відобразивши їх зеленими й фіолетовими барвами з вкрапленням срібного на чорному тлі. У центрі композиції – восьмикутна зірка, що символізує сонце, та стилізовані квіти, поєднання яких дає надію на відродження природи і життя та стійкість.

  «На створення дизайну монети мене надихнула нещодавня хвиля українців, які прибули до Канади в пошуках притулку та нових починань, так само, як це зробили мої бабусі та дідусі після Другої світової війни, – розповідає мисткиня. – Моя мета полягала в тому, щоб створити дизайн, який би випромінював надію, віру та стійкість, спираючись на давні символи писанок, але з сучасною естетикою. Натхнення я черпала в природі: барвінок – вічнозелений з яскраво-зеленим листям і фіолетовими квітами, які одними з перших з’являються навесні».

  На аверсі вже традиційно зображено профіль королеви Єлизавети ІІ авторства Сюзанни Блант, цьогоріч доповнений роками правління монархині.

  Нагадаємо, першу «писанку» монетний двір випустив 2016 року з нагоди 125-річчя з часу першого поселення українців у Канаді. Писанка настільки стала популярною, що й у наступні роки їх щороку карбували, виявляючи таким чином шану до української культури та мистецтва в Канаді.

  «Щиро вдячні пані Марії за багатолітню дружню співпрацю та цінні подарунки, які під час візиту доброчинниці зможемо представити в музеї», – йдеться у дописі.

  До слова, після повномасштабного вторгнення росії кошти з продажу монетний двір скеровує на гуманітарні потреби України.

  До теми: У Коломиї в Музеї писанкового розпису відкрили виставку писанок

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!