Гуцули з Верховинщини їдуть до Києва протестувати проти знищення району

14 липня 2020 року о 10:00 год в Києві на площі біля Верховної Ради України Верховинська районна рада спільно з громадськістю проведе виїзну сесію, на якій буде розглянуто питання щодо збереження Верховинського району як окремої адміністративно-територіальної одиниці.

Про це повідомив у соцемережі голова Верховинської районної ради Іван Шкіндюк.

Верховинці проведуть мирну акцію, всі учасники будуть одягнуті у гуцульський стрій, гратимуть троїсті музики та трембіти. Вони запрошують на неї Президента України Володимира Зеленського, Прем’єр-міністра України Дениса Шмигаля, Голову Верховної Ради України Дмитра Разумкова, усіх народних депутатів України, жителів міста Києва та України.

“Закон говорить, що відстань від населених пунктів до адміністративного центру має бути не більше ніж 60 км., а доїзд – до 60 хвилин. Як нам бути і жити, коли в разі ліквідації району і об’єднання з Косівським районом відстань для більшості жителів району становить від 60 до 100 км? Через погані дороги, які високо в горах взагалі відсутні, а доїзд до міста Косова від 2 до 5 годин? У нас розкидана форма поселення. Чому нас не чують? Чому хочуть знищити гуцульський субетнос?! Хто перед собою поставив таке руйнівне завдання?”, – пише Іван Шкіндюк.

За його словами, верховинці – за реформи, але реформи для людей.

“Ми вижили під час окупації Австро-Угорської імперії, Польської, Німецької, Московської, чому нас зараз хочуть знищити!? Почуйте “SOS” гуцулів Верховинщини! Врятуйте і підтримайте нас. Хай Господь Бог дасть розум і мудрість усім нам”, – додає Шкіндюк.

Читайте також: У Франківську богородчанці протестували через приєднання району до Надвірної 

Фото ілюстративне
Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!