Хроніки мажоритарки: наскільки ефективно працювали депутати від Івано-Франківщини

 • Наближаються дострокові вибори – саме час підбити підсумки роботи Верховної ради восьмого скликання. «Слово і Діло» вже розібралось, як виконували обіцянки депутати-списочники, але й мажоритарників ми без уваги не залишимо. Сьогодні проаналізуємо, наскільки ефективно працювали депутати, обрані в округах в Івано-Франківській області.

  Слово і Діло не лише глянули рівень виконання обіцянок, а й кількість поданих законопроектів, пропозицій до таблиць поправок, депутатських запитів, виступів із місця та трибуни, а також пропущених засідань.

  Лише 53% обіцянок виконав найвідповідальніший мажоритарник області Юрій Тимошенко. За час своєї каденції депутат подав 85 законопроектів, 151 пропозицію до таблиць поправок і 125 запитів. Також він 46 разів виступав у парламенті з місця й 33 рази – з трибуни.

  Тимошенко провалив, зокрема, програмну обіцянку ініціювати створення підрозділів екологічної міліції, за допомогою якої вестиметься боротьба з неконтрольованою вирубкою лісів, вивезенням із річок каміння й піску. В листопаді минулого року він заявив, що це не в межах його повноважень. Тут одразу виникає запитання, навіщо тоді було давати цю обіцянку. Але Тимошенко взяв на себе нове зобов’язання: підтримати створення відділів екологічної поліції, якщо з такою ініціативою виступить міністр внутрішніх справ.

  Михайло Довбенко виконав 47% обіцянок. На його рахунку 153 законопроекти, 1 тисяча 511 пропозицій до таблиць поправок і 74 запити. Народний депутат пропустив рівно 38 пленарних засідань, 40 разів виступав із місця й 57 разів – із парламентської трибуни.

  Відзначимо, що в Довбенка немає провалених обіцянок. У процесі виконання в нього залишається програмна обіцянка вирішити екологічні проблеми, пов’язані з роботою Бурштинської ДРЕС. Але незрозуміло, як нардеп його виконуватиме, якщо він досі не надіслав жодного запиту для вирішення проблеми. Аналогічна ситуація з обіцянкою вирішити проблеми села Придністров’я.

  Юрій Соловей виконав 44% обіцянок. Народний депутат подав до Верховної ради 116 законопроектів, 37 поправок і 81 запит. Також він 146 разів виступав із місця й 112 разів – із трибуни.

  У липні 2016 року Соловей пообіцяв замінити вікна та двері й обладнати спортивний майданчик у Микитинецькій школі (хоча ця обіцянка не належить до компетенції народного депутата). Станом на листопад ремонтні роботи в школі не починалися – розроблялася кошторисна документація. У березні 2017-го стало відомо, що в школі замінили вікна та двері, але будівництво спортивного майданчика не було завершене через брак коштів. Обіцянку Соловей не виконав.

  Олександр Шевченко реалізував 43% обіцянок. Депутат подав 97 законопроектів, 250 пропозицій до таблиць поправок і 41 запит. Пропустив Шевченко близько 100 пленарних засідання, по 4 рази виступав у Раді з місця та з трибуни.

  Народний депутат, зокрема, не виконав обіцянку зробити все, щоб дорога Верховина-Ворохта була відремонтована в 2018 році. Станом на початок 2019 року стало відомо, що дорогу в 2018-му не ремонтували, а до Служби автомобільних доріг в Івано-Франківській області не надходили звернення з приводу її ремонту. Шевченко коментував ситуацію з дорогою, але не сказав, що сприяв або сприятиме вирішенню цього питання. За його словами, поки немає тендера на ремонт.

 • 41% зобов’язань виконав Юрій Дерев’янко. Він за час роботи в парламенті восьмого скликання подав 157 законопроектів, 594 пропозиції до таблиць поправок і 180 запитів. Крім того, нардеп 96 разів виступав із місця й 71 раз – із трибуни.

  Дерев’янко виконав програмну обіцянку сприяти проведенню будівництва та капітального ремонту доріг в окрузі. У 2015 році обласна адміністрація підтримала внесення запропонованого депутатом списку доріг до об’єктів, які можуть бути профінансовані за рахунок Фонду регіонального розвитку. Того ж року помічники депутата підготували п’ять інвестиційних проектів щодо ремонту доріг місцевого значення.

  У 2017 році були відремонтовані найпроблемніші ділянки доріг Мукачево-Львів, Стрий-Мамалига, Татарів–Кам’янець-Подільський. Дерев’янко подавав депутатські звернення, за результатами розгляду яких проводили ремонт доріг місцевого значення. Крім того, нардеп звертався до Кабінету міністрів та обласної адміністрації з вимогами відремонтувати дороги, збільшити фінансування ремонту доріг і мостів.

  Мажоритарник Анатолій Дирів виконав 38% обіцянок. Він лише двічі виступав у Верховній раді з місця, подав 86 законопроектів, 187 пропозицій до таблиць поправок і 16 запитів. Дирів у своїй передвиборчій програмі обіцяв залучити інвесторів для проведення на території краю пошуково-розвідувальних робіт нафтогазових родовищ. Але інформації про сприяння депутата в питанні залучення інвесторів ми так і не знайшли.

  Лише 9% обіцянок виконав Віктор Шевченко. На його рахунку 77 законопроектів, 223 пропозиції до таблиць поправок і 26 запитів. Хоча до Верховної ради депутат ходить стабільно, він лише 4 рази виступав там із місця.

  Лише 53 відсотки обіцянок виконав найвідповідальніший мажоритарник Івано-Франківської області Юрій Тимошенко.

  Нагадаємо, Тарифи, ціни, обіцянки: Українці розробили сайт, на якому можна відстежити успіхи влади

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!