Інклюзія замість інтернатів: на Прикарпатті втілюють масштабну реформу

Сьогодні, 1 березня, в Івано-Франківську триває друге пленарне засідання 27-ї сесії обласної ради.

Депутати розглянули декілька питань, присвячених масштабній реформі інтернатних закладів в області. Одним з них стало затвердження регіонального плану дій з реформування системи інституційного догляду та виховання дітей в Івано-Франківській області на 2019-2026 роки.

“Цей план ми розробили на основі національної стратегії реформування інтернатних закладів та рекомендацій, які дали в Міністерстві соціальної політики. Він зачепить всі райони, всі ОТГ, в яких є інтернатні заклади – мова йде про масштабну реформу та реорганізацію. Звісно, це буде болюче питання – треба думати, що буде з закладами і самими колективами. Процес може розтягнутися на кілька років, і по кожному закладу буде прийматися окреме рішення сесії”, – сказав Іван Ковалик, начальник служби у справах дітей ОДА.

За його словами, на базі Тлумацької школи-інтернату буде створено новий заклад – і рішення про це прийматиметься вже на наступній сесії Івано-Франківської обласної ради. Крім того, в рамках цієї реформи буде припинено діяльність Микуличинської спеціальної школи-інтернату. Але колективи, як запевняють посадовці, буде збережено – ніхто не залишиться без роботи.

“В державі триває процес деінституалізації, кількість дітей в інтернатах скорочується, натомість впроваджується інклюзивна освіта. Кількість інтернатів буде постійно зменшуватися, і до 2026-го року вони повинні зникнути. Ті що існують будуть трансформовані в нові заклади, а діти пройдуть обстеження і потім будуть направлені на навчання відповідно до його наслідків. Персонал перейде на нові посади, людям запропонують вакансії в інклюзивно-ресурсних центрах і в нових закладах“, – розповів Віктор Кімакович, директор департаменту освіти і науки ОДА.

Депутати проголосували за цю програму, а також за припинення діяльності Микуличинської та Тлумацької шкіл-інтернатів.

З самим планом реформування обласних інтернатів можна ознайомитись за цим посиланням.

 

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!