Ірландія може скоротити державну підтримку для українських біженців

 • Усе – з метою приведення системи відповідно до систем інших європейських країн.

  Ірландія цього тижня розгляне питання про скорочення державної підтримки для шукачів притулку та біженців, у тому числі тих, хто прибув з України. Про це у понеділок заявив прем’єр-міністр Саймон Гарріс, повідомляє Reuters, передає Укрінформ.

  Із моменту вторгнення Росії до України в лютому 2022 року трохи більше 100 000 українців втекли до Ірландії. А кількість шукачів притулку з інших країн світу майже потроїлася в порівнянні з допандемічним рівнем. І перевищила 13 000 у 2022 і 2023 роках, і 7 700 цього року.

  Імміграція стала проблемою в країні з населенням 5,3 мільйона осіб, яка намагається розмістити біженців в умовах кризи житла, пише видання.

  «Нам потрібно дивитися на внесок, який люди, які мають статус (біженця – ред.), повинні робити для проживання. Ми повинні подбати про те, щоб кожен, хто працює, працював легально, щоб було більше перевірок на робочому місці», – сказав Гарріс.

  Він особливо підкреслив, що має бути послідовний підхід до українських біженців, і що їх підтримка не повинна залежати від того, коли вони приїхали.

  Раніше Ірландія скоротила допомогу українським біженцям, які користуються державним житлом і прибули після середини березня цього року, до 38,80 євро ($41,84) на тиждень з 220 євро і встановила 90-денний ліміт на час, протягом якого вони можуть залишатися у державному житлі.

  Зміни не торкнулися 70 000 українців, які вже використовують державне житло.

  Читайте також: Депортації не буде: у МВС Польщі заявили, що українським біженцям продовжать захист навіть без паспорта

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!