«Історія із «Беркутом» повторюється», – франківські футбольні фанати скаржаться на поліцію

 • Як уже повідомляв «Галицький кореспондент», 1 травня в Івано-Франківську на стадіоні «Рух» відбувся матч між франківським «Прикарпаттям» та луцьким ФК «Волинь». Матч закінчився перемогою волинян, рахунок – 3:1.

  А от після матчу між фанатами «Волині» та поліцейськими почалася сутичка.

  Як розповів «Галицькому кореспонденту» франківський футбольний вболівальник Артем Вакалюк, після матчу вони підійшли до друзів із Луцька, щоб поспілкуватися. «Ми побачили багато диму, і не зрозуміли, що відбувається, – сказав Вакалюк. – Дим розійшовся і ми побачили, як заступник начальника обласної поліції Олег Йосипів увірвався у середовище волинських фанатів із криками, про те що вони ніхто, а він тут командир. У цей же час підрозділ почав атакувати фанатів, все це є на відео. Чому вони це робили – незрозуміло».

  Оскільки Артем знімав відео, то його відсунули вбік, сказавши що знімати не можна.

  Інший вболівальник Олександр Заславський розказав, що вони просто проводжали своїх друзів із Луцька до автобус. А поліція вирішила прискорити цей процес, заштовхуванням вболівальників у автобус. «Я змушений був стати на захист фанатів, – говорить Заславський, – намагався вплинути, щоб вони не били людей і сам отримав ліктем у грудну клітку від одного поліцейського».

  Хлопці у поліцію не зверталися. Кажуть, що нема змісту писати в поліцію заяву на поліцію.

 • «Колись і неодноразово мене та інших фанатів бив «Беркут», – акцентував Заславський, – але звернення у жодні інстанції не допомагали. Ніхто нас ніколи не захищав. Наразі виглядає, що реформа народила новий «Беркут», який сьогодні просто так б’є людей, а завтра може зробити і щось гірше».

  Як повідомляє поліція, “поліцейські не допустили правопорушень публічного порядку, що дало можливість вболівальникам спостерігати за перебігом матчу у безпечних умовах”.

  «Стаття 45 Закону України «Про національну поліцію» чітко говорить нам, що ми маємо право застосовувати спецзасоби у випадку порушення громадського спокою, або у випадку посягання на життя та здоров’я правоохоронців», – говорить Олег Йосипів журналістам. Детальніше про думку поліції можна дізнатися тут.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!