Італія може першою в світі заборонити синтетичну їжу

 • В уряді виставили на обговорення законопроєкт, який забороняє виробництво, імпорт і продаж продуктів харчування, вироблених в лабораторіях.

  Італія планує заборонити синтетичні продукти харчування.

  Про це заявив міністр сільського господарства країни Франческо Лоллобриджида, пише “Європейська правда” з посиланням на Euractiv.

  Міністр озвучив свою заяву на заході, організованому Європейськими консерваторами і реформістами за участю комісара ЄС з питань сільського господарства Януша Войцеховського.

  На заході під назвою “Традиції та інновації: Консервативне майбутнє для європейських фермерів” провідні консервативні політики обговорили виклики і можливості, що виникають у зв’язку з європейським регулюванням і співпрацею в галузі тваринництва, сільського господарства та зеленої економіки.

  “Італія стане першою країною, вільною від синтетичних продуктів харчування, і хоче показати приклад того, як це можна регулювати”, – сказав Лоллобриджида, який дистанційно взяв участь у заході, що відбувся в Кілкенні у Ірландії. – Ми обрали принцип обережності… Якість продуктів харчування має фундаментальне значення. І ми не можемо погодитися з суспільством, розділеним навпіл, де якісна їжа виробляється лише для багатої еліти. Ми переконані, що кожен повинен мати можливість добре харчуватися.

  Позицію Лоллобриджиди значною мірою поділяє європейський комісар з питань сільського господарства Януш Войцеховський.

  “Як комісар, я виступаю за традиційне сільське господарство. Я дуже сильно захищаю натуральні продукти. Система маркування не залежить від мене, але я намагаюся захищати традиції”, – пояснив Войцеховський.

  Захищають натуральний продукт

  Він зазначив, що Єврокомісія виділяє понад 6 мільярдів євро на підтримку добробуту тварин і загалом традиційного сільського господарства.

  “Синтетичне м’ясо – це не м’ясо, синтетичне молоко – це не молоко. Я захищаю натуральний продукт, і використовувати назву натурального продукту для синтетичного, на мою думку, не є кроком у правильному напрямку”, – додав Войцеховський.

  Однак запропонована консерваторами модель сільського господарства відверто контрастує з прийнятою в ЄС. Яка, на думку італійської владної партії “Брати Італії”, є занадто бюрократизованою і нездатною вирішувати нові виклики, що стоять перед континентом.

  “Фермери, селекціонери та рибалки ризикують заплатити дуже високу ціну за ідеологічні помилки, що стоять за “Зеленим курсом” Європейського Союзу, який карає виробників цілями зі скорочення викидів, що призведе лише до зменшення виробництва продуктів харчування”, – пояснив депутат Європарламенту Карло Фіданца, лідер делегації “Братів Італії” в Європейському парламенті.

  Читайте також: Рецепт цибулевого супу з грінками

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!