Івано-Франківщина просить МОЗ придбати сучасний лінійний прискорювач

 • Сьогодні, 24 грудня, в Івано-Франківську розпочалося друге пленарне засідання одинадцятої сесії обласної ради.

  На початку сесії пластуни, за традицією, передали депутатам Вифлеємський вогонь. Після цього обласна рада розглянула низку звернень до центральної влади, пов’язаних із соціальними та політичними питаннями.

  Зокрема, депутати проголосували за звернення до Міністерства охорони здоров’я щодо придбання сучасного лінійного прискорювача для Івано-Франківської області. Андрій Яворський, голова постійної комісії обласної ради з питань охорони здоров’я та соціальної політики, пояснив, про що йде мова.

  “Проблема злоякісних захворювань, пухлин, є вкрай актуальною оскільки пов’язана з постійним ростом захворюваності та високим рівнем смертності. Злоякісні новоутворення посідають друге місце у структурі смертності населення після серцево-судинних захворювань. В Івано-Франківській області щорічно реєструється понад чотири тисячі вперше виявлених випадків злоякісних утворень. Так, у 2020 році зареєстрували 4193 таких випадки”, – навів цифри Андрій Яворський.

  Сьогодні променеве лікування жителів Прикарпаття проводиться на модифікаційно застарілих апаратах дистанційної гамма-терапії “АГАТ-Р1”,1989 року випуску, та Кобальт-60 F, 2008 року випуску. Між тим сам променевий метод лікування є передовою технологією боротьби із онкологічними захворюваннями.

  “Для області придбання сучасного лінійного прискорювача є надважливим питанням, адже це дасть можливість забезпечити якісніше лікування пацієнтів з онкологічними захворюваннями. На відміну від гамма-апарату він не містить радіоактивне джерело іонізуючого випромінювання Кобальт-60, а самостійно генерує випромінювання, тому не становить загрозу радіоактивного забруднення”, – додав Андрій Яворський.

 • Голова обласної ради Олександр Сич пояснив, що наявні на Прикарпатті апарати опромінюють весь організм онкохворої людини – що дуже шкідливо. А сучасний прискорювач, який пропонується придбати, діє точково на область, де є новоутворення. Втім, він є дуже дорогим, і обласний бюджет не може профінансувати цю покупку.

  Обласна рада підтримала це звернення.

  Читайте також: Обласна рада прийняла бюджет Івано-Франківщини на 2022 рік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!