Обласна рада прийняла бюджет Івано-Франківщини на 2022 рік

 • Сьогодні, 17 грудня, в Івано-Франківську відбулася одинадцята сесія Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

  На порядку денному майже 50 питань, серед яких – прийняття бюджету Івано-Франківщини на 2022 рік та низка важливих регіональних програм. Крім того, перед депутатами відзвітував голова обласної ради Олександр Сич.

  Ірина Мацькевич, директорка департаменту фінансів Івано-Франківської ОДА, доповіла про бюджет області на 2022 рік.

  “Доходи обласного бюджету-2022 визначили в сумі 2 мільярди 853 мільйони гривень – це на 330 мільйонів більше, аніж у 2021 році. Видатки також зросли на відповідну суму і становитимуть 2 мільярда 847 мільйонів гривень. Зростуть зарплати, зростуть витрати на енергоносії, збільшаться стипендії у два рази. Найбільший відсоток видатків – 33% – передбачено на фінансування галузі освіти“, – сказала Ірина Мацькевич.

  Власні доходи бюджету Івано-Франківщини складуть 51%, або 1 мільярд 462 мільйони. Ще 49% кошторису – різноманітні трансферти з держбюджету, тобто субвенції та дотації на деякі сфери. Їх обсяг становитиме 1 мільярд 391 мільйон гривень.

  Також 315,4 мільйона гривень витратять на регіональні цільові програми Івано-Франківщини – серед них і довкілля, і бюджет розвитку, і програми у сфері культури та духовного життя. А ще стало відомо, що на фінансування ремонту місцевих доріг передбачено 580 мільйонів гривень.

 • Депутат Володимир Федоришин запитав, чи передбачені у бюджеті гроші на добудову і реконструкцію госпіталю ветеранів війни, адже ця установа є дуже важливою. Ірина Мацькевич відповіла, що є кошти у відповідному фонді, і депутати зможуть їх розподілити так, як вважатимуть за потрібне – в тому числі і на госпіталь.

  “Зшити дороги, створити якісну інфраструктуру є надзвичайно важливою задачею. У нас є на це гроші, ми проконсультуватися зі всіма головами територіальних громад. І таким чином наявний ресурс розподілимо, щоб найгірші дороги місцевого значення стали кращими. Маємо цифру в 250 кілометрів, і вона не є кінцевою”, – сказала Світлана Онищук, голова Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

  Читайте також: Бюджет Прикарпаття-2022 буде на 330 мільйонів більшим, ніж торік

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!