Івано-Франківськ отримає 40 нових тролейбусів

 • Сьогодні, 17 серпня, в Івано-Франківську відбулось підписання Угоди про підготовку кредитного фінансування проекту «Оновлення тролейбусного парку Івано-Франківська» між Івано-Франківською міською радою та Європейським банком реконструкції та розвитку.

  Проект передбачає закупівлю 40 нових тролейбусів для міста, розповідає міський голова Руслан Марцінків.

  Реалізувати закупівлю планують уже наступного року, а саме в першому кварталі.

  Розмір кредиту на закупівлю транспорту становить до 8 мільйонів євро, а термін погашення становить 13 років. Окрім того “Електроавтотранс” планує отримати додаткове фінансування в розмірі понад 1,5 мільйони євро в рамках гранту з енергоефективності ЄС.

  Мер переконаний, це дозволить підприємству ДП “Електротранс” достойно конкурувати і навіть витісняти приватних перевізників.

  Робота комунального громадського транспорту є звичною практикою для європейських міст. Після сьогоднішнього підписання на документ чекає затвердження міської радою, а згодом погодження комітету ради директорів кредитора. Угода ще доопрацьовуватиметься і завтерджуватиметься кредитним комітетом Європейського банку.

  Передбачається, що підприємсвто КП “Електротранс” самостійно  виплатити кредит не зможе, тож потрібна буде допомога міста. Натомість мер переконаний, такий транспорт збільшить пасажиропотік та дозволить зекономити на витратах електрики. Електротранспорт знизить навантаження на бюджет, крім того він є екологічним транспортом.

  На запитання про те, як повертати кредит, відповіли так: громадські перевезення ніколи не були надто прибутковою діяльністю. Такі підприємства завжди є дотаційними.

  “Цей проект ми не можемо затягувати на роки”, – переконаний міський голова Руслан Марцінків. “Цей транспорт буде реально конкурентним,” – підсумовує мер.

  Нагадаємо, Мери «найзеленіших» міст світу обладнують власні будинки сонячними батареями та баками для збору дощової води, їздять на роботу на велосипеді або на громадському транспорті та одягаються у секонд-хенді, намагаючись ощадливо використовувати ресурси.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!