Івано-Франківська обласна рада виступила за підвищення зарплат у гірських районах

Сьогодні, 17 травня, в Івано-Франківську відбувається засідання 28-ї сесії обласної ради.

Одним із питань порядку денного стало звернення обласної ради до Верховної Ради України з приводу внесення змін до закону про оплату праці.

Депутат облради Манолій Піцуряк, голова постійної комісії з питань охорони здоров’я та соціальної політики, розповів, що люди, які проживають у гірських населених пунктах, насправді не отримують доплат, обіцяних їм законом.

“На сьогодні існує “зрівнялівка” в оплаті праці. Не забезпечено державні гарантії в оплаті праці осіб, які працюють у гірських районах. 25% гірських ховаються в мінімальній зарплаті. Це суперечить статті 100 КЗпП України в частині встановлення підвищеної оплати праці на роботах з особливими природними географічними і геологічними умовами. Це неправильно, так не має бути”, – сказав Манолій Піцуряк.

За словами депутата, для забезпечення необхідного розміру зарплати не можуть враховуватися суми підвищення посадових окладів працівників, які працюють у гірських районах.

Депутатка Ольга Федишина додала, що зрівнялівка відбувається тому, що всі ці нюанси визначені не законами, а значно менш вагомими юридично розпорядженнями Міністерства соцполітики. Тож ці питання треба врегулювати прийняттям відповідних законів.

За це звернення проголосувало 66 депутатів – тож воно було прийнято.

Нагадаємо, 98-річного ветерана ОУН Михайла Мулика нагородили відзнакою Івано-Франківської обласної ради

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!