Калушанин виграв грант на навчання у Вроцлаві

 • Випускник Роман Ляхович із Голиня, що на Калущині, виграв грант у київської компанії на навчання у Вроцлаві (Польща). Це дає хлопцю 50-відсоткову знижку на навчання у Вроцлавській академії бізнесу (1250 євро економії в рік). Він обрав спеціальність «Комп’ютерна інженерія», повідомляють «Вікна».

  «Я у березні подав заявку на конкурс до цієї київської компанії. Треба було із п’яти тем обрати одну і написати есе на англійській та українській мовах, а також зробити до нього власноруч фото. Моя тема: «Ефективне управління, чи може воно бути універсальним». Над самим текстом працював приблизно тиждень, фото також виявилося завданням не з легких, бо хотілось передати все у русі, тобто через відео. Учасників було багато, а переможців тільки п’ять. Я радий, що мені це вдалось, хоч не до кінця був впевнений у результаті. Спасибі вчительці української мови Світлані Голинській за допомогу», — розповів Роман Ляхович.

  Хлопець каже, ідею навчання саме у цьому закладі йому подав друг, котрий також сюди поступив. Щоправда він оплачуватиме повну вартість. Також цей грант включає два місяці безкоштовного вивчення англійської мови, бо нею відбуватиметься все навчання.

  «Я вкінці липня їду у Польщу і до вересня буду проходити курси англійської. Після цього здаватиму тест, що враховуватиметься при вступі (треба досягти рівня В1), а також середній бал атестата (потрібно не менше вісім, у мене — нижче десятки немає). Я розумію, що знання іноземної зараз необхідно в будь-якій країні, тому це мій особистий виклик. Якщо ж цього часу для підтягнення рівня не вистачить, то вдосконалюватимусь до зими».

  Роман розповідає, що було б непогано зарекомендувати себе і в якомусь виді спорту, адже можна виступати за честь закладу, а це свої дивіденди. В Україні він якийсь час грав у футбол, проте змінив на волейбол (попри низький ріст, у стрибку досягає трьох метрів). Також були шахи та настільний теніс. Окрім цього, Роман — активний учасник шкільного життя: концерти, вистави та інші виступи. Така зайнятість минулого року надала хлопцю звання «Ліцеїст року».

  «У випускному класі на олімпіади з математики я не потрапив, у 2023 році — мав третє місце в області, а з ним і виплати. Проте любов до цього предмету, попередні здобутки і репетиторство допомогло написати МНТ на максимальні 200 балів. Завдання я розв’язав за двадцять хвилин. Коли готувався, то у тестах припускався максимум однієї помилки, тому що в силу свого темпераменту завжди спішив… Хоча національний мультипредметний тест мені при вступі не враховується, але це рівень знань, що полегшить, сподіваюся, і надалі мої досягнення. Батьки також мною пишаються, вони завжди націлювали на працю над собою і досягнення мети. Зараз маю ще трохи часу відпочити, бо попереду — новий досвід та нові вершини».

  До теми: 17-річна українка винайшла легкий та міцний захисний матеріал для військових

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!