Кальяни небезпечніші, ніж сигарети: що робити, якщо його курять у франківських закладах

  • Кальяни більш небезпечні, ніж прийнято вважати. Година паління кальяну завдає шкоди організму, як 100 викурених сигарет. Адже під час куріння однієї цигарки курець вдихає 0,6 л диму, в той час як курець кальяну за один сеанс вдихає 74,1 л диму. 

    Про це повідомляє Головне управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області.

    Дим кальяну містить канцерогенні речовини, важкі метали, чадний газ та інші небезпечні сполуки, які також притаманні диму цигарок. Люди, які вживають кальян протягом пів години, отримують велику дозу чадного газу, який спричиняє нестачу кисню в організмі.

     Дим кальянів містить токсичні речовини, які також можуть спричиняти рак легень та інші види раку, серцево-судинні та респіраторні захворювання.

    Куріння кальяну підвищує частоту серцебиття, середній артеріальний тиск та індекс збільшення аорти. Навіть одна “сесія” куріння кальяну впливає на серцебиття та кров’яний тиск. 

    Куріння кальяну також викликає залежність, адже в кальянній суміші присутній той же нікотин, що і в цигарках.

    Курці кальяну, зазвичай, затягуються глибше, ніж курці цигарок – токсичні речовини потрапляють у нижні частки легень, що підвищує ризик розвитку важких респіраторних захворювань.

     Куріння кальянів становить також іншу небезпеку: передаючи трубку між різними людьми, можна підчепити туберкульоз, гепатит А, грип, герпес та інші інфекції.

    Особливо це небезпечно, зважаючи на епідемічну ситуацію в Івано-Франківській області щодо захворюваності на COVID-19. Адже мундштук кальяну переважно не проходить дезінфекції і там можуть знаходитись хвороботвотрні мікроорганізми та віруси.

    Кальяни шкодять також пасивним курцям – людям, які його вдихають, перебуваючи в одному приміщенні. Адже вони дихають не лише тютюновим димом, а й продуктами згоряння.

    Крім того, що куріння кальяну в закладах харчування шкодить здоров’ю гостей, це також є порушенням законодавства.

    З 2012 року в Україні заборонено курити кальяни у громадських місцях, включно із закладами харчування. Проте, за результатами моніторингів, кальяни продовжують курити в багатьох кафе, барах та ресторанах.

    «Якщо у закладі харчування курять кальян, ви можете:

    – поскаржитися адміністратору;

    –   написати скаргу до Головного управління Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області», – зазначають в управлінні.

    Нагадаємо, що з 16 грудня 2012 року вступила у дію законодавча заборона куріння в публічних місцях, зокрема і в закладах громадського харчування – ресторанах, кав’ярнях, барах тощо.

    Ілюстративне фото
    Ілюстративне фото

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!