Карпатське кільце: курорти трьох областей хочуть з’єднати 100 км трасою

Львівська облдержадміністрація (ОДА) за участю Івано-Франківської та Закарпатської ОДА завершує розробку проєкту Малого карпатського кільця, що передбачає будівництво дорожнього кільця завдовжки 100 км для об’єднання трьох областей і гірськолижних курортів. Про це повідомляє “Інтерфакс-Україна”.

Інвестиції в проєкт оцінюються в 1 млрд грн:

У нас є амбітний план, і ми вже почали за ним рухатися… Міністерство (розвитку громад і територій – ІФ) підтримує наше бачення в частині проекту з розвитку інфраструктури Карпатського регіону. Ми попередньо опрацювали план, зокрема з головами Івано-Франківської та Закарпатської ОДА, вони підтримують створення так званого Малого карпатського кільця”, – повідомив перший заступник голови Львівської ОДА Василь Лозинський під час Міжнародного економічного форуму у Львові.

За попередніми підрахунками, довжина Малого карпатського кільця становитиме 100 км. На деяких ділянках дорога вже існує, в інших її буде побудовано з нуля.

“Коли буде повна проєктна документація, будуть чіткіші цифри. Від цього кола відходитимуть так звані промені в бік Івано-Франківської області, Закарпаття та Львівщини в напрямку кордонів. Частина документації вже розробляється, частину готовий профінансувати бізнес, щоб прискорити процес”, – розповів агентству “Інтерфакс-Україна” Лозинський.

За його словами, попередня вартість проєкту – 1 млрд грн, які ОДА має намір запропонувати Кабміну виділити з 2 млрд грн, передбачених програмою розвитку Карпатського регіону на 2020 рік.

“Із 2 млрд грн за програмою розвитку Карпатського регіону левову частку (напевно, половину) ми пропонуємо спрямувати на будівництво доріг так званого Малого карпатського кола, яке має об’єднати три області в частині будівництва нових доріг. Наприклад, нині відстань між Славським і с. Пилипець – приблизно 100 км і понад три години їзди. Якщо ми зробимо це коло, “прорубавши” деякі дороги, навіть “великою ціною”, час поїздки становитиме лише 30 хвилин”, – повідомив голова Львівської ОДА на форумі.

Перший заступник міністра розвитку громад і територій Дмитро Живицький зазначив, що розвиток Карпат є одним із пріоритетів президента й Кабміну.

Програма розвитку Карпат сьогодні в пріоритеті і в президента України, і в Кабінету Міністрів. Далі ми разом із місцевою владою і бізнесом опрацьовуватимемо наступні кроки з розвитку регіону й туризму як передумови для цього розвитку”, – сказав він.

Як уточнив агентству Лозинський, у планах – до літа-2020 мати готову документацію. За оптимістичного сценарію реалізувати проєкт розраховують за три роки.

“Закладатимуться кошти для проєктних робіт наступного року. В наших планах – отримати влітку-2020 року готову документацію саме щодо кільця. Першим фінансовим ресурсом для цього ми бачимо Карпатську програму, яку адмініструє Мінрегіон. Однозначно має бути співфінансування об’єднаних територіальних громад (ОТГ), місцевих громад обласного значення. Якщо швидко рухатися, то за три роки, думаємо, всі роботи можна завершити”, – додав чиновник.

Він уточнив, що серед компаній, зацікавлених узяти участь у проекті, – ТОВ “ОККО-Рітейл”, яке планує будівництво гірськолижного курорту в ОТГ Славське:

“Зокрема, проводяться переговори з нею. Компанії, які працюють на території Івано-Франківської та Закарпатської областей, наразі опрацьовують пропозиції і, думаю, через два тижні також дадуть нам відповідь, після чого ми зможемо вже офіційно представити їх“, – сказав Лозинський.

За його словами, Львівська ОДА має намір за місяць створити дорожню карту для всіх учасників проєкту: визначити замовника будівництва, балансоутримувача дороги та хто саме її обслуговуватиме:

“Загальне розуміння є, але ми хочемо всіх посадити за один стіл, щоб намалювати всім терміни й завдання, за якими потрібно рухатися”, – резюмував Лозинський.

Читайте також: на Прикарпатті масово всихають ялинові ліси.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!