Кар’єрні сходи вгору

Керуюча луцьким магазином «АТБ» поділилася своєю історією успіху: без родинних зв’язків і будь-якого «блату» вона змогла, розпочавши працювати продавцем, через вісім років стати тутешнім керівником і не має сумнівів, що в цій мережі будь-хто може повторити її шлях.

Мешканці Західної України вже звикли до високої якості обслуговування, доступних цін, перевірених товарів та інших переваг магазинів відомої національної мережі «АТБ». Серед них і лучани, які із задоволенням роблять покупки в цих маркетах чи не кожного дня. За тим, щоб всі клієнти залишалися задоволеними якістю товарів і сервісом, уважно стежить Ірина Палій. Сьогодні вона керує одним із «АТБ» у Луцьку. А всього вісім років тому вона ще не здогадувалася, як саме складеться її доля. Одного дня пані Ірина, харчовий технолог за освітою, побачила в газеті оголошення про набір співробітників.

Було це влітку 2009 року в Дніпрі. Не маючи досвіду роботи, Ірина Володимирівна влаштувалася продавцем в один із маркетів мережі. «Все сталося випадково. Просто побачила оголошення в газеті, – згадує героїня. – Наш колектив був дуже дружним, працювали за єдиним графіком, допомагаючи та підтримуючи один одного».

Її відповідальність і прагнення добре виконувати свої обов’язки помітило керівництво, яке підтримало молодого співробітника. «Мені допомагали керуючі, з якими я тоді працювала. Вони про все розповідали, пояснювали, навчали і спрямовували», –  ділиться Ірина Володимирівна. Безумовно, чималу роль зіграли й знання, отримані в  навчальному центрі «АТБ». Неодноразово пані Палій удостоювалася нагороди як найкращий співробітник. Тож не дивно, що з часом її кар’єра пішла вгору. Через два роки її призначили старшим продавцем. А потім події розвивалися ще стрімкіше. За вісім років вона взяла участь у становленні семи різних маркетів мережі. Послужний список поповнився посадами адміністратора залу, помічника та безпосередньо заступника керуючого магазином. Навесні 2016 року Ірина Володимирівна сама очолила магазин «АТБ». А сьогодні вона передає свій досвід і навчає молодь у нещодавно відкритому маркеті Луцька.

Втім, таких історій в «АТБ» чимало. Корпорація дорожить кожним своїм співробітником, цінує той внесок, який вони роблять у загальний розвиток компанії. Тому побудувати кар’єру без зв’язків, покладаючись тільки на власні вміння та бажання, може кожен. Замисліться над таким показником: 85% керівників магазинів цієї мережі починали свій професійний шлях рядовими співробітниками: продавцями, касирами, охоронцями тощо. Сьогодні це успішні професіонали, еліта української галузі торгівлі.

І це не просто слова. «АТБ» нині є прикладом розвитку для всієї індустрії. Стандарти, впроваджені у мережі, стають еталоном для тисяч торговельних підприємств. Ірина Володимирівна, наприклад, говорить про певні складнощі, з якими довелося зіткнутися в Луцьку. «Деяким співробітникам доводиться непросто, адже наші вимоги відрізняються від того, до чого вони звикли, працюючи в інших магазинах», – зазначає вона. Однак покупці, яких із кожним днем стає дедалі більше, своєю довірою та гаманцем «голосують» саме за стандарти «АТБ».

Тут побудована система «вирощування» власних кадрів. Працівників, які приходять на  невисокі посади, але мають прагнення розвиватися і рухатися кар’єрними сходами, навчають в центрах «АТБ», всіляко підтримують і просувають. «Якщо є бажання, кожен може повторити мій кар’єрний шлях. Я знаю приклади інших дівчат, які приходили разом зі мною працювати простими продавцями і поступово розвивалися. Якщо людина хоче кар’єрно зростати і показує себе з гарного боку, компанія її завжди підтримає. У нас навчання безкоштовне. Нічого не потрібно, крім відповідальності і позитивного ставлення до своєї справи. Тут реально оцінюють роботу людей. Взяти мій приклад – у мене в компанії немає жодних знайомих, жодних родинних зв’язків. Я прийшла за оголошенням  і потихеньку доросла до посади керуючої», – каже Ірина Палій. Вона своїми словами підтверджує те, що відомо багатьом: корпорація «АТБ», в якій сьогодні працює понад 40 тисяч осіб, – це унікальна можливість не тільки знайти престижне місце роботи, але й зробити успішну кар’єру.

«Дійсно, «АТБ» підтримує молодих співробітників, які хочуть зростати. Я до своєї діяльності завжди ставилася відповідально. Без причини не пропускала роботу, у разі необхідності виходила на заміну, ніколи не відмовлялася допомогти», – додає наша героїня. За її словами, ті вісім років, які вона провела в дружному колективі «АТБ», стали для неї серйозним досвідом. «У нас є стабільність. Ніяких затримок заробітної плати. До того ж оплачують лікарняні листи і відпустки, тобто маємо повний соціальний пакет», – каже Ірина Володимирівна. Свою подальшу долю вона також пов’язує з цією торговельною мережею. Щоправда, не виключено, що у подальшому її кар’єра будуватиметься й в інших містах. «Тут є перспективні кандидати. Ми навчаємо їх для того, щоб вони теж могли очолити магазини. Отже, гідна зміна підростає», – підсумовує пані Палій.

Анна Бойко

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!