“Краще в тюрму, ніж на війну”, або Як Коцаба “світився” на телебаченні

31 березня в Івано-Франківському суді відбулося чергове засідання у справі Руслана Коцаби, якого звинувачують у державній зраді.

Нагадаємо, сьогодні відбувається дослідження відеозаписів. Суддя запропонувала їх досліджувати в порядку, згідно з яким записи проходять у справі.

Під час судового засідання показали відео російського телеканалу НТВ. Тоді Коцабу питали у прямому ефірі чи дійсно він згоден з тим, що краще в тюрму, ніж на війну. Він відповів, що «треба артикулювати ворога і називати це війною. А не відкривати в Липецьку нові лінії».

Разом із тим підсудний зізнався у відео, що закликав всіх думати до того, бо, «після того, як люди отримають повістку, вони будуть змушені стріляти».

Наступним роликом для розгляду було відео каналу 112. У цьому сюжеті обвинувачений каже, що спершу знімав свої ролики в батальйоні “Айдар” та був героєм, а коли поїхав знімати другу точку зору, став схожим на «типового правосєка». Бо говорив українською, був на Майдані.

У відео Коцаба каже, що там не бачив жодного чеченця, а тільки місцевих найманців. Мовляв, для них війна – це такий-собі «Майдан», адже люди просто хотіли «відмежуватися від Києва, який спровокував це братовбивство».

Підсудний зазначив на відео, що треба терміново все припинити поки можна обмінятися живими полоненими, бо потім буде пізно, а також потрібно вміти робити війну з мінімальними втратами для населення. Разом із тим у передачі Коцаба каже, що «Правий сектор – це адекватні люди».

Окрім того, під час суду переглянули також відео з передачі «Время покажет». Тут знову говорили про підсудного і про те, що він був у Луганську, що нема російських військ і що він все бачив на власні очі. Коцаба говорить про те, що на нього завели справу в СБУ, але ще не кликали на допит.

Наступне відео – це репортаж Руслана Коцаби з Луганська. Він веде його з дитячого майданчика. На жаль, каже підсудний, гинуть мирні люди. Відтак він звертався до українського війська та ополченців про те, що мирні люди не повинні страждати.

maxresdefault (1)

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!