Лабіринт можливостей: франківців вчили, як не стати жертвами торгівлі людьми

 • Сьогодні, 30 липня, в Івано-Франківську на Вічевому майдані провели акцію «Лабіринт можливостей».

  Захід присвячений Всесвітньому дню протидії торгівлі людьми, а його метою є підвищення обізнаності мешканців міста щодо проблеми торгівлі людьми.

  Наталія Козакевич, виконавчий директор «Карітас Івано-Франківськ» розповідає, що це інтерактивний спосіб для людей відчути всі аспекти таких дій. Проходячи цей лабіринт, вони потрапляють у різні ситуації та отримують інформацію, як правильно себе поводити.

  «Людям допомагають зрозуміти, що навіть у критичних ситуаціях є завжди точка відліку», – каже Наталія Козакевич.

  Минулого року до “Карітасу” звернулися 10 постраждалих. Це чоловіки, які постраждали від трудової експлуатації. Допомога надається кожному індивідуально. Крім того, існує програма допомоги від міжнародної організації.

  Назарій Куземка, заступник директора департаменту молодіжної політики та спорту, пояснює, що торік в Івано-Франківську було зареєстровано 3 людини, а цього року вже є одне звернення.

  «Департамент також має функції щодо виявлення та ідентифікації людей, які потерпіли від торгівлі людьми. Це важлива соцпроблема. Ми спілкуємося з людьми та проводимо акції», – додає Назарій Куземка.

  Торгівля людьми займає третє місце за рівнем доходів серед злочинних “бізнесів”. Торік на Прикарпатті 8 людей отримали статус постраждалих. Вони мають відповідні документи і їм надають відповідну допомогу. Фахівці складають план реабілітації на рік. Крім того, потерпілим надають близько 50 тисяч гривень.

  Читайте також: Трудове рабство: поліція звільнила 100 людей з “реабілітаційних центрів”

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!