Литовський театр опери та балету знімає з репертуару твори російських класиків

 • Литовський національний театр опери та балету (ЛНОБТ) змінив репертуар на лютий, відмовившись від творів російських класиків – балетів “Ромео і Джульєтта” Сергія Прокоф’єва та “Весна священна” Ігоря Стравинського.

  Замість вистав “Ромео і Джульєтта”, які планувалося дати 10, 11 та 14 лютого, покажуть балет “Барбора Радвілайте” знаменитого хореографа Анжеліки Холіної, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на “Укрінформ”.

  23, 24 та 25 лютого замість “Весни священної” Ігоря Стравинського – балет “Процес” хореографа Мартінаса Рімейкіса.

  Обидва балети – відомі твори національної сцени, які збирають повні зали.

  “Ми приносимо свої вибачення перед глядачами, які заздалегідь купили квитки на одну балетну виставу і побачать іншу, коли прийдуть. Однак ЛНОБТ вирішив дотримуватися рекомендації Міністерства культури і тимчасово, до закінчення бойових дій в Україні, утриматися від публічних презентацій творів російських авторів, оскільки культура в Росії дуже тісно пов’язана з агресивною політикою цієї країни”, — зазначила Юргіта Скіотіте-Норвайшене, керівник відділу художньої діяльності.

  Вона нагадала, що саме таке прохання містилося у зверненні до світової культурної спільноти міністра культури та інформаційної політики України Олександра Ткаченка.

  “Ми сподіваємося, що глядачі ЛНОБТ зрозуміють геополітичну ситуацію і підтримають наше рішення, тим більше, що замість цих творів ми покажемо балети, які дуже подобаються публіці”, – резюмувала Скіотіте-Норвайшене.

  Квитки, що вже є, дійсні або їх можна обміняти на інші вистави.

  До теми: Відома франківська акторка Ірма Вітовська розповіла, що впливає на її гонорар

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!