Марцінків та Кличко відкрили у Франківську пам’ятну дошку

 • Міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків та міський голова Києва Віталій Кличко відкрили пам’ятну дошку на міській ратуші.

  Про це мер Франківська повідомив у соцмережі.

  “7 травня 1662 року. В той день Івано-Франківськ здобув Магдебурзьке право та став справжнім містом! І відтепер слова його засновника Андрія Потоцького прикрашають стіну нашої Ратуші”, – йдеться у дописі.

  Пам’ятну дошку з частинкою Станиславської історії відкрили в рамках святкування 30-річчя Асоціації міст України за участі почесних гостей: Київського міського голови Віталія Кличка, Архієпископа та митрополита УГКЦ Володимира Війтишина, митрополита Івано-Франківського та Галицького Православної Церкви України кир Іоасафа та всечесніших отців.

  «Всім і кожному зокрема, кому тепер і в майбутньому слід знати: свідомо чиню, що з Божою допомогою на своїй спадковій землі, там, де було село Заболоття, задумав місто під назвою Станиславів, яке я вже з ласки Божої почав, щоб тут могли ґрунтовно селитися, а моїм коштом фортифікувати його, зміцнити валами, оточити мурами і закрити міцними брамами. Анджей Потоцький, 7 травня 1662 р», – такий текст міститься на дошці.

  Читайте також: Об’єднати Україну: до Франківська приїхали мери з десятків міст (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!