Об’єднати Україну: до Франківська приїхали мери з десятків міст (фото)

 • Сьогодні, 5 лютого, в Івано-Франківську розпочався форум «Асоціація міст єднає Україну».

  Цього року АМУ святкує 30-річчя, і форум започатковує низку заходів із відзначення ювілейної дати. З цієї нагоди на Прикарпаття приїхали мери десятків міст України, зокрема – міський голова Києва Віталій Кличко.

  «Щороку АМУ стає все кращою платформою для відстоювання інтересів громад. Ми є разом і ми працюємо на спільне благо. Також дякую Віталію Кличку, що відстоює місцеве самоврядування – йому це зараз непросто. Я сподіваюсь, що буде ухвалена Хартія місцевого самоврядування, і повноваження та гроші громад будуть офіційно закріплені, і не буде вже щорічних хвилювань через це», – розповів міський голова Івано-Франківська Руслан Марцінків.

  У рамках форуму відбудеться відкрита дискусія «Об’єднання України через розвиток муніципалітетів». Під час роботи заходу працюватиме виставка бізнесу Західного регіону.

  «Я радий бути у цьому чудовому місті. Саме місцеве самоврядування є фундаментом демократії, і його треба розвивати. Треба, щоб кожна людина в громаді знала – вона впливає на громаду, на всю країну. Скажу ще таке – центральна влада завжди заздрить місцевій. Адже політики в ВРУ щасливі, якщо мають 20% підтримки – а мери міст можуть мати і 50, і 80%. Це показник довіри людей», – сказав Віталій Кличко, міський голова Києва.

  Також у програмі – перший етап Всеукраїнського відбору до 30-річчя АМУ «Успішна громада». Зокрема, дві громади Івано-Франківщини подалася на цей конкурс – Рогатинська та Івано-Франківська міські ТГ.

 • «Спільними зусиллями всіх членів Асоціація міст України розбудовує місцеве самоврядування європейського зразка та перетворює Україну у державу сильних, спроможних громад. АМУ формує рішення, які роблять сильними усі громади, незалежно від їх місця знаходження чи розміру, у кожній з них мешканці повинні отримувати достойні зарплати та якісні послуги», – додав Юрій Стефанчук, голова Івано-Франківського регіонального відділу Асоціації міст України.

  Нагадаємо, у суботу до Франківська приїдуть мери інших міст

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!