Про історію бійця розповіли на сторінці Департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА.
Команда міжнародних та українських лікарів у КНП ОКЛ Івано-Франківської обласної ради провела рідкісні операції на обличчі та реконструювала ніс військовому.
25 лютого 2022 року Леонід добровольцем пішов до військкомату, щоб стати на захист України. Півтора місяця підготовки, а далі — Схід. Чоловік брав участь у боях за Зайцеве, Соледар та Бахмут.
Леонід пів року був на нулі. 15 жовтня потрапив під мінометний обстріл. Осколками йому відірвало більшу частину носа, сильно уразило все обличчя, пошкодило око та обидві руки. Побратими витягли його з-під вогню.
Далі чоловіка чекало лікування у Краматорську, Дніпрі та Києві. Його стан стабілізували, витягли осколки, прибрали запалення, але спробувати відновити анатомію носа лікарі не наважилися.
За складну реконструкцію носа взялися американські та канадські хірурги у рамках міжнародної місії Face the Future. Вони разом з українськими лікарями в Івано-Франківську проводили реконструктивні операції на обличчі та шиї військовим та цивільним, що отримали травми війни. Для українських пацієнтів це було безкоштовно.
«Ми провели Леоніду складні реконструктивні втручання по відновленню носа. Хірургічне лікування складалося з трьох етапів. Першу операцію виконали разом з іноземними колегами у рамках першої місії, ще дві — провели самостійно. Нам вдалося сформувати Леоніду ніс з частини тканин лоба. Було дуже важливо, щоб тканини прижилися, потім ми зробили косметичну реконструкцію, аби надати носу правильної форми. Нам вдалося успішно виконати унікальні для Івано-Франківщини хірургічні втручання», — розповідає Наталія Комашко, лікарка-отоларингологиня Івано-Франківської обласної клінічної лікарні, кандидат медичних наук, координаторка міжнародної місії.
Чоловіку відновили не тільки естетичну, але і фізіологічну функції носа. Тепер він може дихати. Леонід вже повернувся до своєї родини на Івано-Франківщину.
Завдяки міжнародній місії лікарів Face the Future, окрім Леоніда, прооперували ще понад 60 українців з травмами обличчя та шиї, які вони отримали внаслідок війни. Восени відбудеться третя місія американських та канадських хірургів.
«Я не знаю, чи малярство для мене є професією чи натхненням, але переконаний, що це суть мого життя. Якби в мене забрали фарби, пензлі, полотна і можливість писати, то це було б рівнозначно смерті», – сказав в одному із інтерв’ю Володимир Сандюк. А оскільки життя дається людині одне, то його варто жити так, як відчуваєш,
Коли чоловік йде захищати країну, його дружина автоматично потрапляє під пильну увагу суспільства. Вона “повинна” бути сильною, стійкою, підтримувати свого коханого та ще, разом з цим, залишатися завжди зразковою мамою, господинею, волонтеркою. Хто придумав образ “правильної” дружини військовослужбовця та чи існує він насправді? І чи повинна я відповідати чиїмось очікуванням та картинкам з інтернету? Я
В 2022 році моє місто знаходилось в 100 кілометрах від лінії бойового зткнення — глибокий тил на заході Донецької області. Покровськ, Добропілля, Білицьке, Білозерське і сусідні містечка й села стали прихистком для тисяч вимушених переселенців зі зруйнованих та окупованих населених пунктів. Звісно, близькість фронту відчувалась в усьому — літаки в небі, важка техніка транзитом, пікапи
Останні тижні переконливо продемонстрували, що Путін не лише погано знає історію, але і як менеджер дуже слабенький. Він намагається застосувати методи неефективного впливу, брати кількістю, а не якістю там, де потрібно діяти раціонально та точно. Міф про «велич Росії» руйнується не лише діями ЗСУ, але і протестами мобілізованих росіян. Варто нагадати, що на старті широкомасштабного