Мені неприємно, що я маю просити про громадянство, – Тетяна Бутусіна

 • У Франківську продовжується засідання на оскарження рішення департаменту міграційної служби про ненадання статусу біженця громадянину Росії Олегу Бутусіну, який добровольцем пішов в АТО і захищав Україну.

  Представник відповідача до суду сьогодні не з’явилась та попросила судовий розгляд відкласти.

  Як стало відомо, вона пішла у відпустку. Натомість сьогодні Олег Бутусін забезпечив явку всіх свідків. Свідків та друзів Олега так багато, що більшість з них змушені залишитись в коридорі, бо в судовому залі мало місця. Повідомлення про відпустку відповідача адвокат Бутусіна назвав неповагою до суду.

  “Адже там є ще 300 юристів, які могли б представляти міграційну службу та з’явитися в суд”, – запевняє адвокат. Відтак сьогодні суд вирішив допитати свідків. Першою з них є дружина Бутусіна Тетяна. Вона каже – є домогосподаркою і мамою десятьох дітей.

  Мені неприємно обговорювати всі ці питання. Адже всім, хто захищав суверенітет України, мають надавати громадянство. Все те, що ми пережили в Росії, ми не хочемо виносити на загал та переживати тут це все ще раз. Мені неприємно, що я маю просити про громадянство“, – каже Бутусіна.

  Політичні переслідування почались у Росії через те, що Олег розповідав про розкрадання державних коштів та критикував владу. Мешканці найбагатшої країни живуть бідно, переконана Тетяна. Також Олег був учасником козацтва, тому влада поставилася до нього упереджено. Тоді родина переїхала з Приморського краю до іншої області.

  Проти Олега навіть порушено кримінальну справу. У місті Владивосток, куди родина переїхала, адвокат відмовився ввести цю справу, переживаючи за своє життя. Також Тетяна каже – поліція погрожувала родині та брала дітей в полон. Дітей тероризували для того, щоб “дістатись” до Олега. Погрожували забрати дітей до дитбудинку. Одного разу поліція, переслідуючи родину, навіть почала стрілянину.

  Я сама була під дулом пістолета. Але Майдан змінив щось в житті не тільки України. Це штовхнуло нас допомогти братам-українцям, адже знаємо, що таке влада Росії“,- розповідає Бутусіна.

  Зараз Тетяна та всі десять дітей є громадянами України. Подружжя навіть зверталось до Президента України, коли той перебував у Франківську. Натомість відповідь від адміністрації була наступна: питання громадянства вирішує тільки міграційна служба.

  Тетяна Бутусіна розповідає, що не секрет, що активність навіть у соцмережах у Росії карається. Сім’я переїхала тільки з патріотичних мотивів. В Росії відкрите на Олега кримінальне провадження не за участь у правовому секторі. Мовляв, Олег бере участь у терористичних операціях. На момент переїзду з РФ у 2014 році Олега також переслідували там за політичні погляди. Так звана “російська стаття”, підсумовує дружина.

  15725559_682410545275115_202951287_o 15778464_682410561941780_496336433_o 15778590_682410548608448_1345133122_o

  Нагадаємо,  Олег та Тетяна Бутусіни разом з десятьма дітьми втекли з Росії , щоб розпочати нове життя в Україні. Родина постійно шукала отримати громадянство для Олега. Адже Тетяна з дітьми є громадянами України. Після року проведеного добровольцем на фронті чоловік міг би його отримати, та, нажаль, йому відмовили.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!