Мережу освітніх закладів Калуша будуть скорочувати

  • 28 квітня Калуська міська рада затвердила план заходів щодо розвитку спроможної мережі закладів загальної середньої освіти в Калуській міській територіальній громаді на 2021-2024 роки.

    Він стосується інтересів колективів, батьків та учнів дев’яти шкіл, гімназій та ліцеїв громади. Мова йтиме про скорочення мережі. Рішення будуть приймати по кожному закладу освіти окремо, тож, ще можливі варіанти. Крім того, якщо йдеться про реорганізацію закладу освіти в сільській місцевості, то такому рішенню має передувати громадське обговорення, пишуть “Вікна”.

    За рішенням міської ради заходи щодо розвитку спроможної мережі закладів загальної середньої освіти розплановані на три роки.

    Зокрема, Мостищенську філію ліцею №10 пропонують реорганізувати в початкову школу. З наступного навчального року тут пропонують залишити лише початкові класи (11 учнів і два класи), а 18 учнів 5-9-х класів — навчатимуться в десятому ліцеї, куди їх будуть підвозити.

    За пропозиціями комісії на першому етапі в початкову школу також планували перетворити гімназію №8 в Підгірках. Однак така ініціатива викликала збурення в громаді: мешканці житлового масиву зверталися до міської ради; також було підтримано петицію щодо збереження гімназії. За рішенням, яке прийняла міська рада,  до початку наступного навчального року пропонується  реорганізувати восьму гімназію на філію десятого ліцею (економія — 526 640 гривень). Влада запевнила, що ступінь гімназії №8 понижати не планують.

    На сесії голова постійної депутатської комісії з гуманітарних питань Леся Кирилович зазначила: оптимізація зачіпає дев’ять шкіл, проте таке рішення мобілізувало лише громаду Підгірок. За її словами, відбулися перемовини між владою та громадою.

  • «Сподіваюся,  що домовленостей обидві сторони будуть дотримуватися», — зазначила Леся Кирилович.

    Третій заклад освіти, який пропонують реорганізувати на першому етапі, — Довга-Калуська початкова школа: вона втратить статус окремого закладу освіти й стане структурним підрозділом Пійлівського ліцею. Тут буде навчатися 26 учнів, а основний економічний ефект — зменшення адміністративних видатків. Економія складе 450 тис. гривень.

    Читайте також: Обрали чотири прикарпатські заклади для запровадження стандарту Нової української школи

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!