МОЗ уточнило список професій, представників яких щеплюватимуть обов’язково

 • Міністерство охорони здоров’я України підготувало проект наказу про перелік професій, виробництв та організацій, працівники яких підлягають обов’язковим профілактичним щепленням.

  Згідно з документом, на період дії карантину, встановленого Кабінетом міністрів, вакцинації проти гострої респіраторної хвороби Covid-19 підлягають представники низки професій, пише “Галицький кореспондент” з посиланням на zaxid.net.

  • працівники центральних органів виконавчої влади та їх територіальних підрозділів;
  • працівники місцевих державних адміністрацій;
  • працівники закладів професійної (професійно-технічної освіти), фахової передвищої, загальної середньої освіти, дошкільної освіти, позашкільних закладів освіти.

  Викладачі закладів вищої освіти не потрапили до переліку професій. Сам список ще може доповнюватись.

  Зазначається, якщо працівники вказаних сфер відмовляться від Covid-щеплення, то їх відсторонять від виконання обов’язків. У МОЗ пояснюють, що такий підхід вже передбачено чинним законодавством України.

  А у квітні цього року Європейський суд з прав людини підтвердив положення національного законодавства, що «обов’язкова вакцинація є законною і може бути необхідною в демократичних суспільствах» та «не суперечить Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод».

 • Читайте також: “Пандемія коронавірусу – це пандемія невакцинованих”, – Світлана Онищук

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!