Можуть мати зброю, бити і трощити все: як франківські медики лікують п’яних пацієнтів

 • Не менше п’яти пацієнтів у стані алкогольного сп’яніння за добу привозять бригади швидкої у відділення невідкладної медичної допомоги клінічної лікарні № 1 в Івано-Франківську. 

  Деякі з госпіталізованих поводяться агресивно — нищать меблі і травмують персонал, повідомляє “Суспільне Карпати”.

  “Вони переважно каталки беруть або візки і ними розкидаються, трощать, ловляться за крани. Такі пацієнти й не дуже хочуть перебувати у спокійному стані, сісти й посидіти. Були такі, що нападали на наших медсестер і повністю обірвали всю стійку. Нищать інвентар, душову всю побили, різні були випадки”, — розповідає завідувачка відділення Ольга Тихонюк.

  За її словами, ці пацієнти не потребують медичної допомоги, бо, крім стану алкогольного сп’яніння, вони не мають іншої патології, яку потрібно було би обстежувати. Тож пацієнти мали би перебувати у спеціалізованих відділеннях, де надають допомогу людям із алкогольним сп’янінням.

  Останні два роки у відділенні невідкладної медичної допомоги чергують працівники муніципальної інспекції.

  “Є такі особи, коли їх привозять, то виявляється, що вони мають при собі холодну зброю, є різні такі негарні ситуації”, — каже завідувачка відділення.

  Приблизно семеро нетверезих пацієнтів впродовж доби потрапляють у відділення невідкладної медичної допомоги центральної міської клінічної лікарні Івано-Франківська, каже медпрацівниця Мар’яна Воралюк.

  “Я — не лікар-нарколог і не маю практики поведінки з цими пацієнтами, але, як лікар невідкладної екстреної медичної допомоги, будо різне: і судоми, інсульти ставалися, всілякі ситуації на фоні алкогольної залежності. Крім того, ці люди були збуджені, неадекватно поводилися, нищили майно нашої установи”, — каже лікарка.

  Мар’яна Воралюк пригадує, бувало, що й сама отримувала удари від п’яних пацієнтів: “У хворого були судоми. Ми хотіли притримати його, він збуджений був дуже, почав усіх кидати, штовхати”.

  Нагадаємо, Jerusalema Dance Challenge: прикарпатські медики “швидкої” затанцювали

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!