“Ми не дозволимо паплюжити нашу армію”, – міністр оборони щодо скандальної заяви міжнародної правозахисної організації

 • Правозахисна організація Amnesty International опублікувала доповідь, з якої випливає, що українські війська порушують закони війни, розміщуючи бойову техніку та озброєння у школах, лікарнях і житлових районах.

  Організація дійшла такого висновку, аналізуючи атаки росіян на Донбасі, а також у Харківській та Миколаївській областях. Начебто ЗСУ відбивались від окупантів зсередини житлових районів. 

  При цьому в Amnesty International заявили, що їм невідомо, щоб у задокументованих випадках військові просили чи допомагали з евакуацією мирного населення із сусідніх будівель, щоб мінімізувати втрати серед цивільних.

  “Перебування на оборонній позиції не звільняє українських військових від дотримання міжнародного гуманітарного права. Уряд України має негайно забезпечити розміщення своїх сил подалі від населених пунктів або евакуювати цивільне населення з районів, де діють військові”, – зазначив генеральний секретар Amnesty International Аньєс Каламар.

  В Офісі президента на це заявили, що життю українців загрожує тільки російська армія, а заяви Amnesty International є не чим іншим, як участю в дискредитаційній кампанії росії проти України.

  Міністр оборони України Резніков вважає, що матеріал Amnesty International свідчить про “втрату адекватності” в організації, а будь-які спроби виправдати геноцид українців і поставити під сумнів право на опір – це збочення. 

 • “Ми не дозволимо паплюжити нашу армію, наших захисників. Це я як юрист говорю”, – написав Резніков. 

  Читайте також: Виробник “Байрактарів” передасть “польський” безпілотник Україні безкоштовно

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!