На Долинщині може з’явитись сонячна електростанція площею 13 гектарів

 • Сьогодні, 14 листопада, відбулось засідання 24-ї сесії Долинської районної ради.

  Одним із питань порядку денного стало “Про затвердження технічної документації з нормативної грошової оцінки земельної ділянки за межами населеного пункту с. Новоселиця”.

  Як повідомив Володимир Тишківський, заступник начальника Долинського міськрайонного управління ГУ Держгеокадастру в Івано-Франківській області, товариству з обмеженою відповідальністю “Комфорт Долина” відповідно до наказу ГУ Держгеокадастру відводиться земельна ділянка площею 13. 1423 гектари для будівництва сонячної електростанції за межами населеного пункту с. Новоселиця в урочищі Толока.

  Нормативна грошова оцінка земельної ділянки ТзОВ «Комфорт Долина» розрахована проектним інститутом відповідно до державних стандартів та методики і становить 87. 17грн. за 1 м кв. Нормативна грошова оцінка земельної ділянки в цілому на площу 13,1423 га буде становити 11 456 340. 38 тис. грн.

  На сесію також прибув сільський голова Новоселиці Роман Ісайчук. Він запевнив, що сонячна електростанція у селі стане позитивом і принесе додаткові гроші до бюджету, – близько 340 тисяч гривень щороку, а це 1\3 бюджету села.

  Дехто з депутатів запитав, чи дійсно це підприємство побудує сонячну електростанцію на землях, частина з яких колись була сміттєзвалищем. Роман Ісайчук на це сказав, що під СЕС виділили землю, котру мешканці району не використовують, бо вона поросла бур’янами, а раніше дійсно була сміттєзвалищем. Він також додав, що цільове призначення ділянки визначено чітко, і нічого, окрім станції, побудувати там буде неможливо.

 • Голова районної ради Іван Данилів зазначив, що справа районної ради в цьому питанні – голосувати, а не давати оцінку тим питанням, котрим повинна займатись кадастрова служба. Депутати 22-ма голосами проголосували “за”.

  Втім, щодо компанії, якій відвели цю ділянку, є певні сумніви. Адже її статутний фонд – всього 200 тисяч гривень, крім того, фірма пов’язана з іншими підприємствами, котрі недавно “взялися” за сонячну енергетику в області. Детальніше про це читайте у нашій статті “Тисячі прикарпатських сонць”.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!