На Донбасі офіційно закінчується АТО

 • На Донбасі офіційно закінчується АТО і розпочинається Операція об’єднаних сил. Абревіатура АТО, яка стала звичною громадськості, з 30 квітня стане неактуальною.

  У понеділок, 30 квітня, АТО на Донбасі офіційно закінчується і на зміну йому приходить Операція об’єднаних сил (ООС), передає 112.ua.

  Зміна формату Антитерористичної операції на Операцію об’єднаних сил прописана в законі “про реінтеграцію Донбасу”.

  Згідно з цим законом, в районі конфлікту головним тепер буде Об’єднаний оперативний штаб ЗСУ. Він буде керувати силами та засобами ЗСУ, інших військових формувань, МВС, Нацполіції, які залучаються “до стримування та відсічі російської агресії в Донецькій і Луганській областях”.

  Працівники правоохоронних органів, військовослужбовці та всі, хто залучений до протистояння агресору, підпорядковуються начальнику Об’єднаного оперативного штабу ЗСУ.

  Командувач Об’єднаних сил бере участь у розгортанні сил і розробки планів дій на випадок непередбачених обставин для застосування ЗСУ і сил оборони.

 • Він також має право доповідати безпосередньо президенту про готовність і хід виконання завдань Об’єднаними силами. Задум застосування Об’єднаних сил в операціях затверджується президентом.

  Читайте також: Дерево з ідеальним характером: Як воїн АТО на цивілці почав усе з нуля 

   

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!