На допомогу франківським водіям: Сигнали регулювальника в малюнках

  • Сьогодні, 18 березня, на вулиці Івано-Франківська вийшли регулювальники дорожнього руху. 20 патрульних працюватимуть на “складних” ділянках міста і у час пік, коли є велика кількість заторів.

    Боятися регулювальника не варто, адже він стоїть на перехресті, щоб допомогти водіям без перешкод проїхати в потрібному напрямку. У крайньому випадку, якщо водій таки його не зрозумів, то регулювальник підкаже водію.

    Наприклад, водій зупинився першим у ряді машин, і регулювальник щось показує йому, а водій боїться їхати. У такому випадку не потрібно хвилюватися: побачивши, що ви не рушаєте з місця, через декілька секунд патрульний покаже водію, що потрібно їхати.

    Регулювальник дорожнього руху, що стоїть на перехресті, скасовує всі значення світлофора і дорожніх знаків: головна дорога, поступися дорогою, поворот і т.п.

    Варто запам’ятати головне правило: коли регулювальник руху стоїть до водія обличчям або спиною – прямо їхати заборонено.

    Галицький кореспондент” зробив підбірку малюнків, що наочно допоможуть швидше запам’ятати або пригадати жести і сигнали регулювальника дорожнього руху.

    Положення 1:

    Регулювальник дорожнього руху стоїть обличчям до водія. Руки його опущені донизу. Іноді буває, що в нього руки розведені по боках, або може бути зігнута перед грудьми права рука жезлом вліво:

    sygnal-reguluvalnyka-1

    Рух заборонено в усі сторони. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора.

    Положення 2:

    Регулювальник стоїть обличчям до водія, але його права рука, що тримає жезл, витягнута вперед, до водія:

    sygnal-reguluvalnyka-2

    Рух заборонено прямо, а направо – рух дозволено. Це положення регулювальника означає червоний сигнал світлофора із зеленою стрілкою праворуч, з тією лише різницею, що в даному випадку водієві не треба поступатися дорогою машинам, що їдуть зліва і пішоходам.

    Положення 3:

    Рука регулювальника з жезлом піднята вгору. При цьому він стоїть до водія будь-яким боком:

    sygnal-reguluvalnyka-3

    Цей жест означає, що зараз зміниться основне положення на перехресті. Таке положення означає «Увага!» і жовтий сигнал світлофора.

    Положення 4:

    Регулювальник руху стоїть правим боком до вашої машини з витягнутою вперед рукою з жезлом:

    sygnal-reguluvalnyka-4

    Рух на всі боки заборонено. Такий сигнал, як і в положенні 1, означає червоне світло світлофора.

    Положення 5 і Положення 6:

    Регулювальник дорожнього руху стоїть спиною до водія. Руки його можуть перебувати в різних позиціях:

    sygnal-reguluvalnyka-5 sygnal-reguluvalnyka-6

    Рух в усі сторони забороняється, що б регулювальник не показував жезлом і руками. Цей жест також означає червоне світло світлофора.

    Положення 7:

    Регулювальник руху стоїть лівим боком до вашої машини, а його руки опущені донизу, витягнуті по боках або зігнуті і притиснуті до грудей:

    sygnal-reguluvalnyka-7

    Ці жести показують, що можна їхати прямо або направо, спочатку пропустивши пішоходів. Такий сигнал означає зелене світло світлофора, але із забороною лівого повороту.

    Положення 8:

    Регулювальник стоїть до водія лівим боком з витягнутою вперед рукою з жезлом:

    sygnal-reguluvalnyka-8

    Дозволяється їхати у будь-якому напрямку: направо, наліво, прямо, а також розвертатися. Цей сигнал регулювальника означає зелене світло світлофора.

    Не потрібно боятися регулювальника – він ваш помічник!

    Нагадаємо, у Франківську патрулюватимуть 20 регулювальників з числа патрульної поліції. Втім, при потребі їх кількість збільшать.

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!