На Франківщині через весілля стався спалах COVID-19

У Городенці, що на Прикарпатті, після святкування весілля збільшилася кількість хворих на COVID-19.

Про це повідомив начальник Управління державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Держпродспоживслужби в області Віталій Фіглевський, інформує “Суспільне“. 

За його словами, на святі один з гостей був хворий. Після весілля випадки інфікування коронавірусом виявили серед гостей. Віталій Фіглевський каже, що це є однією із причин посилення карантинних обмежень.

“Найсерйозніші порушення – це ті, які призводять до спалахів хвороби, а це – масові заходи. Зараз в області та в Україні бачимо, що є підвищення захворювання. Наша мета – не дозволяти чи забороняти. Наша мета – знайти суспільний діалог, щоб і бізнес не страждав, і громадяни були задоволені. Але щоб при цьому не росла захворюваність, щоб люди не потрапляли в лікарні і не помирали. Має бути межа. Ця межа – це заборона проведення масових заходів понад десяти чоловік”, – сказав Віталій Фіглевський.

Він розповів, що працівники Держпродспоживслужби в області проводять перевірки з першого травня, коли після карантину відкрилися ринки. Станом на друге липня на Прикарпатті провели 4 201 обстеження. Всього виявили 1 542 порушення. Під час перевірок склали 231 протокол та 1 391 припис. У 115 випадках проінформували органи місцевого самоврядування, а у 42 – поліцейських.

Віталій Фіглевський зазначає, що найбільше порушень виявили у закладах громадського харчування – 48%.

“У кожному другому закладі громадського харчування зафіксували порушення санітарних вимог та порушення правил карантину”, – додав Віталій Фіглевський.

Нагадаємо, в Івано-Франківську представники закладів громадського харчування, музиканти, ведучі, підприємці та ті хто має відношення до весільної сфери прийшли пікетувати будівлю облдержадміністрації.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!