На Івано-Франківщині працює понад 1800 домашніх сонячних електростанцій

 • На сьогодні вже понад 24 тисячі домогосподарств в Україні використовують сонячні електростанції та забезпечують свої потреби в електроенергії. Івано-Франківська область увійшла у п’ятірку регіонів за цим показником.

  Загальна потужність СЕС у домогосподарствах сягає вже 618 МВт, а сумарний обсяг вкладених ними коштів складає близько 495 млн євро.

  Все більше пересічних громадян долучається до виробництва «чистої» енергії. Важливо, що це мала розподілена генерація, яка дозволяє використовувати енергію в точці виробництва, а також спонукає власників до раціонального енергоспоживання та впровадження енергоефективних заходів.

  Зокрема, у першому кварталі цього року домогосподарства встановили понад 2100 СЕС загальною потужністю 65 МВт. Це у 1,5 рази більше, ніж за аналогічний період 2019 року.

  Тож кількість охочих використовувати «чисту» електроенергію зростає. До цього їх мотивує можливість економити на рахунках за електроенергію, не залежати від енергопостачальника, бути більш енергоефективними та користуватися енергозберігаючою електротехнікою.

  ТОП-5 областей за кількістю СЕС приватних домогосподарств:

  Дніпропетровська – 3200;

  Тернопільська – понад 2200;

 • Київська – майже 2000;

  Івано-Франківська – понад 1800;

  Закарпатська – понад 1400.

  Загалом, понад 24 тисячі сонячних електростанцій у домогосподарствах дозволяють генерувати понад 700 мільйонів кВт*год екологічно чистої електроенергії у рік. Для порівняння такого обсягу енергії достатньо для близько 230 тисячі родин.

  Нагадаємо, в Україні хочуть майже вдвічі підвищити тарифи на електроенергію

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!