На Івано-Франківщині відкрився реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства внаслідок російської агресії

 • В Івано-Франківській області розпочав роботу шелтер — реабілітаційний центр для жінок, постраждалих від сексуального насильства внаслідок російської агресії.

  Як повідомляють в Офісі Генерального прокурора, він створений громадською організацією «Елеос-Україна» за підтримки партнерів з України та інших держав.

  “У створення реабілітаційного шелтера ми вклали весь свій досвід, сили, знання та палке бажання зцілити фізичні та душевні рани жінок та дівчат, чиї життя та долі намагались зруйнувати російські окупанти”,  — коментують представники «Елеос-Україна».

  Потерпілі матимуть можливість безоплатно проживати у шелтері протягом пів року. Там вони отримають кваліфіковану психологічну, медичну та іншу допомогу.

  Така модель є оптимальною як з позиції турботи про постраждалих, так і для результативності кримінального процесу. Адже потерпілі у шелтері завжди мають змогу прямого контакту з прокурором — можуть надати свідчення саме тоді, коли психологічно до цього готові.

  “Прокурори спілкуються з ними за місцем проживання, в комфортних та безпечних умовах, далеко від місця, де було скоєно злочини. Це дозволяє уникнути повторної травматизації та отримати повну інформацію, необхідну для доведення провини злочинця у суді”,  — зазначила Начальник другого відділу Управління Офісу Генерального прокурора щодо СНПК Анна Сосонська.

  Шелтер вже прийняв перших мешканок. У планах — відкрити нові центри для чоловіків та сімей постраждалих від сексуального насильства внаслідок російської агресії.

  До теми: За домашнє насилля над матір’ю калушанин сяде на 3 місяці

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!