На Калущині 80 батьків відмовилися вакцинувати дітей проти поліомієліту

 • Україна досі залишається у списку країн із низьким рівнем щеплення від поліомієліту. На жаль, все частіше батьки відмовляються від вакцинації з різних причин, не розуміючи наслідків свого рішення.

  З метою реагування на спалах поліомієліту в Україні, який повернувся, з 1 лютого 2022 року розпочався перший раунд форсованої планової імунізації проти поліомієліту дітей від 2 місяців до 6 років, які мають порушення Національного календаря профілактичних щеплень.

  За словами начальника Калуського відділу ДУ «Івано-Франківський обласний центр контролю та профілактики хвороб МОЗ України» Богдана Пеленички, підлягають вакцинації 340 дітей. Із них зареєстрували 80 відмов через рішення батьків. Станом на 8 лютого щеплено 145 дітей у Новицькій, Верхнянській, Калуській та Войнилівській громадах, інформують “Вікна”.

  Тим часом батьки 80-ти дітей відмовилися від щеплення. Кількість відмов зросла, адже раніше йшлося про 54 відмови від щеплення від поліомієліту.

  Упродовж першого етапу кампанії заплановано щепити 144 тисячі дітей. Для цього державним коштом закуплена інактивована поліовакцина (ІПВ), яка забезпечує захист від усіх трьох штамів поліовірусу. ІПВ запобігає потраплянню поліовірусу до центральної нервової системи й таким чином захищає від паралічу. Ця вакцина є безпечною, ефективною, прекваліфікованою Всесвітньою організацією охорони здоров’я.

  Читайте також: У США випробовують на людях панкоронавірусну вакцину: чим вона відрізняється від уже існуючих

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!