На Прикарпатті 2020-й рік проголосили Роком пам’яті депортацій українців

 • Сьогодні, 13 грудня, в Івано-Франківську відбувається засідання 33-ї сесії обласної ради.

  Депутати проголосували за звернення до президента України Володимира Зеленського, прем’єр-міністра України Олексія Гончарука та народних депутатів України з приводу необхідності відкриття пункту пропуску на українсько-румунському кордоні. 

  Після цього вони розглянули питання “Про проголошення в області 2020-го року Роком пам’яті депортацій українців у ХХ столітті”.

  “Мало яка родина не постраждала від репресій радянського тоталітарного режиму. Депортації носили масовий характер. Фактично вони тривали майже до 1951 року. Крім того, ми вшануємо пам’ять понад 700 тисяч українців, яких примусово виселили з Закерзоння. Маємо і лист від лемківських об’єднань”, – сказав депутат облради Сергій Адамович.

  Як голова регіональної комісії з реабілітації при Івано-Франківській обласній державній адміністрації, Сергій Адамович також перелічив проблеми в сфері реабілітації. Це відсутність приміщення, трудності при роботі з архівами МВС та невизначеність деяких пільгових категорій людей.

 • Інший депутат, Василь Попович, порівняв депортацію за часів СРСР та дії силовиків, які затримали ексзаступника мера Івано-Франківська Олексія Кайду.

  У підсумку Івано-Франківська обласна рада проголосувала “за” це звернення.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!