Окупанти планують депортувати десятки тисяч українських дітей до РФ упродовж літа, – ISW

 • 27 травня окупаційний сенатор від Херсонської області Андрій Алєксєєнко заявив, що 575 дітей поїдуть до тритижневих літніх таборів до окупованого Криму та в російську республіку Адигея.

  Російська влада готується активізувати депортацію українських дітей до Росії протягом літа 2024 року.  Про це йдеться у новому звіті Інституту вивчення війни (ISW) за 29 травня, повідомляє УНН

  Голова так званої ЛНР Леонід Пасічник заявив 27 травня, що регіони, які є суб’єктами РФ “візьмуть” понад 12 000 дітей з окупованої Луганської області протягом 2024 року, а російська програма “Корисні канікули” спонсоруватиме 40 000 дітей з окупованої України для “відвідин” в РФ літніх таборів і освітніх заходів. 

  Пасічник також повідомив, що літні табори для дітей в окупованому Криму та на території Росії готуються “прийняти” понад 600 дітей з окупованої України впродовж літа, включно з літнім табором “Океан” у Владивостоці, що у приморському краю (розташований ближче до Аляски, ніж до України). 

  Окупаційне “міністерство праці” Херсонської області також повідомило, що невстановлена кількість дітей з окупованої Херсонщини поїде до табору “Океан” для “освітньої, спортивної та культурної програми”.  

  Окупаційне “міністерство освіти і науки ЛНР”  повідомило, що невстановлена кількість підлітків з окупованої Луганської області відвідуватимуть військово-патріотичний спортивний табір “Авангард” у Волгоградській області Росії. Там вони навчатимуться військово-інженерній справі, тактиці, вогневій підготовці, парашутному спорту, зв’язку, основам національної безпеки, управлінню безпілотниками і тактичній медицині.

 • ISW зазначає, що попри спроби Росії представити літні табори для українських дітей як тимчасові розважальні та освітні заходи, вони є фундаментальним компонентом російської кампанії з депортації українців, включно з дітьми, в Росію.

  “Насильницьке переведення дітей з однієї групи в іншу є визнаним актом геноциду, і тому багатогранні схеми Росії з депортації українських дітей в Росію можуть бути класифіковані як акти геноциду”, – йдеться у звіті.

  Також читайте: Військове керівництво РФ виховує солдатів на цитатах Сталіна, – британська розвідка

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!