На Прикарпатті через зсуви може зникнути частина гірського села

 • Половина найдовшого в Україні села Микуличин Івано-Франківської області може зникнути через зсуви ґрунту.

  За словами секретаря Микуличинської сільської ради Петра Жіляка, зсув ґрунту стався зранку, між дев’ятою та десятою годинами. Про це йому розповіли люди, які стали очевидцями цього явища, інформує “Суспільне”.

  За житловим будинком утворився зсув з гори, який перекрив русло потічка. І там збирається вода. Об’єми води просто величезні. Води зібралося до 600 метрів у довжину, шириною метрів 50 і глибиною метрів мінімум п’ять.“, – каже секретар Микуличинської сільської ради Петро Жіляк.

  Сільська влада вжила усіх можливих заходів, щоб убезпечити людей. Відселили мешканців 150-ти будинків.

  Це майже 500 чоловік, яких поселили по людях, по родичах, по оздоровчих комплексах. Вживаємо всіх можливих заходів, щоб ліквідувати загрозу. Проте немає ні представників з області, ні відповідної техніки. Тут немає такої техніки, яка би могла спустити цю воду“, повідомляє секретар сільради.

  Він каже, що вони повідомили, що є загроза руйнування житлових будинків, в обласну державну адміністрацію. Досі до них ніхто ні подзвонив, ні приїхав.

  Загроза дуже велика. Вода як піде вся зразу, це навіть важко уявити, що буде. Одну третю чи й навіть половину села може просто змити“, – пояснює Петро Жіляк.

  У село прибули представники підривної служби, які доповіли “нагору”, що тут існує велика загроза. Також тут працюють представники ДСНС – з Яремчанського відділення, приїхав заступник начальника області та начальник піротехнічно-аварійного загону.

  Щоб вирішити проблему, треба дуже великих болотних тракторів, які зможуть туди добратися і розібрати ту дамбу. Гарантії, що там буде все добре, ніхто дати не може. Але не вживати заходів, коли 150 будинків під загрозою знищення, не можна. Евакуйовані люди завтра повернуться до помешкань, бо є худоба, є земля. Не буде людина тиждень сидіти по родичах“, – говорить  Жіляк.

  До слова, прикарпатські рятувальники активно допомагають населенню. Також понад 600 кілометрів доріг на Прикарпатті пошкоджені, 149 – зруйновані.

  На жаль через потоп у калуському притулку “Дім Сірка” померло двоє собак. Нагадаємо, Вагітну прикарпатку доставили на гелікоптері до медиків (фото/відео)

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!