На Прикарпатті чоловік 26 ударами ножа вбив пенсіонерку

  • Мешканець села Дебеславці Коломийського району влітку 2013 року довідався, що одинока односельчанка, 1937 року народження, займається позикою грошей. А отже, на думку обвинуваченого, у неї можуть зберігатись значні суми грошей. У чоловіка виник злочинний намір заволодіти майном потерпілої, вчинивши розбійний напад та її умисне вбивство з корисливих мотивів.

    У ніч на 19 серпня 2013 року обвинувачений через вікно заліз до хати потерпілої, відкрито напав на неї та, тримаючи ніж в руці, став їй погрожувати позбавленням життя, вимагаючи негайно передати йому гроші, пише «Галичина».

    «Коли жінка відмовила йому, обвинувачений, бажаючи довести до кінця свій злочинний намір, умисно наніс їй ножем численні удари в грудну клітку, шию та стегна, від яких вона померла на місці. Всього обвинувачений заподіяв потерпілій не менше 26 ножових ударів, при цьому передбачав настання її смерті і свідомо бажав цього», ‒ йдеться у вироку суду.

    Одразу після вбивства чоловік заволодів грошима на загальну суму 10000 гривень, мобільним телефоном марки Nokia 1280 вартістю 229,95 гривні із сім-картою оператора мобільного зв’язку та покинув місце вчинення злочину. Телефон викинув, а викраденими коштами розпорядився на власний розсуд.

    Обвинувачений свою вину не визнав та під час дачі показів заперечив свою причетність до вчинення злочинів. Чоловік вказує, що 19.08.2013 року перебував у парку на дискотеці в Коломиї. З дискотеки він повернувся десь о 4-5 годині ранку. Від чого і коли проснувся, не пам’ятає, але проснувшись побачив біля себе 3-4 незнайомих йому людей. Як вони там опинились, не знає. Зазначає, що двері у квартирі були відчинені, він їх ніколи не зачиняв, коли був вдома. Одразу не зрозумів, що відбувається, захотів взяти свій телефон та подзвонити, але в цей момент у нього з рук вибили телефон. Пізніше невідомі особи наказали йому одягатися та поїхати з ними, куди йому не сказали. Його посадили в автомобіль, точної марки не пам’ятає, але йому здалось, що то був автомобіль марки «Опель», у якому його повезли в напрямку міста Чернівці.

    З приводу проведення огляду місця події за місцем його проживання 20.08.2013 року обвинувачений вказав, що вважає його незаконним, оскільки він не давав на це дозволу.

    Обвинувачений просив визнати неналежним речовий доказ ‒ мобільний телефон, який був вилучений із місця події в селі Дебеславці, оскільки відсутні докази належності такого телефону потерпілій, а також відсутній протокол впізнання такого телефону. А тому, настоює на тому, що висновок експерта-криміналіста про проведення дактилоскопічної експертизи є неналежними та не допустимими. Своє затримання пов’язує з тим, що раніше був судимим і працівники поліції йому помстились за написані ним скарги. Просив його виправдати, а кримінальне провадження відносно нього закрити, оскільки не встановлені достатні докази для доведення його винуватості.

    Однак, незважаючи на невизнання обвинуваченим своєї вини у вчиненні інкримінованих злочинів, винуватість у вчиненні даних злочинів підтверджується, а заперечення останнього та його захисника спростовуються.

    Ключовим доказом став мобільний телефон жінки, на батареї якого виявили відбитки пальців обвинуваченого. Також у його помешканні знайшли фрагмент зламаної запальнички, який співпав з вилученою частиною на місці злочину. Крім того, на місці виявили слід взуття, який співпав з взуттям, що носив обвинувачений. Один зі свідків повідомив, що обвинувачений напередодні злочину повідомив йому про намір поїхати до жінки у Дебеславці, щоб позичити кошти на ремонт автомобіля.

  • Суд визнав обвинуваченого винуватим та призначив остаточне покарання у вигляді позбавлення волі на строк 13 років з конфіскацією всього належного йому на праві власності майна.

    На підставі ч. 5 ст. 72 Кримінального кодексу України у строк відбуття покарання обвинуваченому зарахували попереднє ув’язнення з 21.08.2013 року ‒ з моменту його затримання у порядку ст. 208 КПК України, по дату фактичного звільнення останнього з-під варти Івано-Франківським апеляційним судом ‒ 11.02.2020 року, із розрахунку один день попереднього ув’язнення за два дні позбавлення волі.

    Строк відбуття покарання за даним вироком рахуватимуть з моменту приведення вироку до виконання.

    Вирок набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо таку скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги вирок, якщо його не скасовано, набирає законної сили після прийняття рішення судом апеляційної інстанції.

    До теми: Старі методи: у Росії ув’язнили 12 розробників гіперзвукових технологій

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!