На Прикарпатті фахівці визначали якість дистанційного навчання у школах

  • Управління Державної служби якості освіти в Івано-Франківській області впродовж жовтня вивчало, як організовувався освітній процес з використанням технологій дистанційного навчання в школах Івано-Франківської області.

    Звернули увагу на те, які освітні платформи використовують освітні заклади, чи мають можливість батьки на сайті закладу освіти ознайомитися з навчальними матеріалами для дистанційного навчання, чи наявний розклад занять у дистанційному режимі, чи використовує школа електронний журнал.

    Відвідування уроків працівниками управління дало можливість простежити, чи тривалість уроку відповідає санітарним вимогам, чи знають та використовують вчителі вправи з рухової активності та гімнастики очей при організації такого уроку, чи організована на онлайн-уроці робота з учнями з особливими освітніми потребами.

    Цікавим було самостійне виокремлення закладами освіти складнощів та позитивних прикладів організації дистанційного навчання.

    Основною причиною переходу на дистанційку став низький відсоток вакцинованих педагогічних працівників. Загалом на період навчання в Івано-Франківській області таких закладів загальної середньої освіти було 119. Крім того, школи переходили на дистанційне навчання у зв’язку з високим рівнем захворюваності серед учасників освітнього процесу (2,5%).

    Загальна кількість учнів, які були охоплені дистанційним навчанням становить 13470, з них 234 – учні 1-4 класів. Кількість педагогічних працівників, які працювали у режимі дистанційного навчання – 2413 осіб.

    Під час вивчення з’ясували, що майже 40% закладів освіти розміщували на власних сайтах всю необхідну інформацію про використання електронних освітніх платформ, 30% – оприлюднювали розклад дистанційних занять.

    Майже в усіх закладах освіти дистанційне навчання організували в синхронному режимі, тобто в режимі реального часу. Вчителі та учні спілкуються так, як на звичайному уроці. Приблизно 30% закладів освіти під час синхронних занять із використанням технологій дистанційного навчання не в змозі забезпечити стабільного інтернет зв’язку. Тільки 32% використовували єдину електронну освітню платформу. Найбільш популярними були:

    • електронна систему «Моя школа»;

    • хмарні сервіси Google ( Classroom, Google Meet, );

    • онлайн-сервіси та інструменти для проведення відеоконференцій та онлайн-зустрічей за допомогою програмних застосунків Zoom та Viber

    Читайте також: Прикарпатський університет перейшов на дистанційне навчання

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!