На Прикарпатті комунальне підприємство зобов’язали повернути споживачам понад 730 тисяч

 • На Івано-Франківщині Держпродспоживслужба зобов’язала комунальне підприємство повернути споживачам 730,6 тис. грн. за послуги з водопостачання та водовідведення.

  Про це інформує пресслужба відомства.

  У лютому 2021 року Головним управлінням Держпродспоживслужби в Івано-Франківській області провели планову перевірку комунального підприємства, що надає послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на території області.

  Під час перевірки встановили, що підприємство розрахувало тарифи на комунальні послуги з численними порушеннями вимог Порядку формування тарифів, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 01.06.2011 № 869 «Про забезпечення єдиного підходу до формування тарифів на комунальні послуги».

  Зокрема, не було складено та погоджено уповноваженим органом в установленому законодавством порядку річний план господарської діяльності з централізованого водопостачання та централізованого водовідведення.

  На підприємстві відсутні загальновиробничі норми питомих витрат паливно-енергетичних ресурсів, що не відповідає п.14,19 Порядку, витрати електроенергії в структурі тарифів розраховано розрахунковим методом, що не відповідає вимогам п. 19 Порядку; загальновиробничі, адміністративні та витрати на збут розподілено не у відповідності до вимог п.19 Порядку, до витрат включено рентабельність без погодженої уповноваженим органом інвестиційної програми підприємства.

  За результатами перевірки Головне управління зобов’язало комунальне підприємство повернути споживачам послуг централізованого водопостачання та водовідведення необґрунтовано нараховану суму за 2020 рік, шляхом здійснення перерахунків плати за комунальні послуги на суму 730,6 тис. грн.

  За порушення державної дисципліни цін на керівника підприємства склали протокол про адміністративне правопорушення відповідно до статті 165-2 Кодексу України про адміністративні правопорушення.

  До теми:  На Прикарпатті турист двічі заплатив за готель

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!