На Прикарпатті побудують 5 сміттєпереробних заводів

 • Прикарпаття готується створювати нову сміттєпереробну інфраструктуру.

  Міндовкілля провело на Прикарпатті зустріч, де обговорили питання адаптації регіонального плану з управління відходами області до нового законодавства.

  Представники Івано-Франківської ОВА та п’яти громад обговорили першочерговий план дій для будівництва сміттєобробних підприємств на території області.

  Сміттєобробний кластер на Прикарпатті складатиметься із 5 заводів – в Бурштинській, Городенківській, Калуській, Косівській, Надвірнянській громадах. Сукупно вони перероблятимуть понад 450 тис. тонн відходів на рік. Вартість проєкту – понад 155 млн євро.

  Зауважимо, в Україні виділять 4 мільярди євро на утилізацію сміття.

  «Впевнений, що далі цим шляхом підуть всі інші області й Україна нарешті отримає більш ніж 200 нових сучасних заводів європейського зразка та зможе впровадити принципи кругової економіки. У деяких аспектах Україна має шанс стати прикладом для країн ЄС, які сьогодні прагнуть перейти від технологій спалювання відходів до більш сучасних технології. Україна має можливість відразу впроваджувати найкращі методики і будувати свою унікальну систему управління відходами, але, звісно, з урахуванням досвіду інших країн», – повідомив Сергій Довгалюк, радник Міністра захисту довкілля та природних ресурсів України.

  До теми: Україна не буде купувати сміття: Кабмін ухвалив законопроєкт «Про упаковку та відходи упаковки»

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!