В Україні виділять 4 мільярди євро на утилізацію сміття

 • У міністерстві визначили, що для боротьби із відходами потрібно реалізувати 200 перспективних проєктів з обробки різних видів сміття.

  «Ми проаналізували проблематику кожного регіону, вивчили обсяги утворення відходів та їх склад, а ще досвід європейських країн. У результаті сформували план розміщення нових заводів з обробки відходів по Україні», – повідомив міністр захисту довкілля та природних ресурсів України Руслан Стрілець.

  Наразі в країні планують реалізувати кілька першочергових проєктів, зокрема:

  • на Київщині планують будівництво двох нових сміттєпереробних заводів, послуги яких охоплять щонайменше 1,5 млн мешканців. Разом перероблятимуть 470 тис. тонн відходів на рік;
  • планують створити систему глибокого сортування відходів  з виділенням ресурсоцінних матеріалів (металобрухту, скла, пластику) та переробку органічних відходів з подальшим виробництвом біометану. Такі заводи сміттєпереробки побудують у Київській та Івано-Франківській областях;
  • на Полтавщині планують будівництво чотирьох заводів – по одному в Лубнах, Кременчуку, Полтаві та Кобеляках, що допоможе утилізувати значний відсоток відходів, із 280 тисяч тонн, що утворюється в області щорічно;
  • такий же проєкт працюватиме на Одещині, де створять сім сміттєпереробних заводів, які розв’яжуть проблеми із відходами щонайменше 2,3 мільйона українців. Щороку в області захоронюють близько 1,5 мільйона тонн відходів.

  Також заходи управління відходами заплановані у Закарпатській, Сумській та Харківській областях.

  Нині на території України працює 17 підприємств переробки макулатури, 35 з переробки пластику і ще 27 займаються склобоєм.

  При цьому компанії завантажені лише на 40%, а сировину імпортують з інших країн, сплачуючи значні кошти. До слова, Україна купує понад 200 тисяч тонн сміття щороку, а за пів року купила макулатури на 38 мільйонів доларів.

  До теми: Сміття, мотокросери та рагулі: Чорногора потребує допомоги

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!