На Прикарпатті росте кількість офіційно працюючих людей

 • Впродовж січня фахівці управління Держпраці в Івано-Франківській області проводили інформаційні заходи із суб’єктами господарювання, які здійснюють свою діяльність у сфері торгівлі товарами та послугами, щодо неприпустимості допуску до роботи працівників без оформлення трудових відносин.

  Заходи охопили 6173 суб’єкти господарювання та більше 23000 працівників.

  Результатом проведеної роботи є збільшення кількості повідомлень про прийняття працівників на роботу. У січні 2020 року надійшло понад 12000 повідомлень про прийняття на роботу, що на 74% більше, ніж за аналогічний період попереднього року та на 56% більше, ніж у грудні 2019 року.

  Тенденція до зростання офіційно прийнятих на роботу громадян зберігається. Це підтверджують попередні результати інспекційних відвідувань, які проводять фахівці управління Держпраці. Переважна більшість суб’єктів господарювання, які потрапили до переліку ризикових, спішно оформлюють з працівниками офіційні трудові відносини.

  З 10 лютого 2020 року розпочався наступний етап виконання доручення Прем’єр-міністра України Олексія Гончарука – інспекційна кампанія з виявлення неоформлених працівників.

  Управління держпраці закликає вчасно і належно оформлювати трудові відносини з працівниками.

 • Адже фінансова відповідальність за одного неоформленого працівника – 10-кратний розмір мінімальної заробітної плати – 47230 гривень.

  При повторному порушенні протягом 24 місяців розмір фінансової санкції становить – 30 мінімальних зарплат – 141690 гривень.

  До юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, які використовують найману працю та є платниками єдиного податку першої – третьої груп, застосовується попередження.

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!