На Прикарпатті розпочався нерест струмкової форелі

 • На території Івано-Франківської та Чернівецької областей розпочався нерест струмкової форелі.

  Відтак, Державна екологічна інспекція Карпатського округу з 10 жовтня 2021 року до 01 березня 2021 року посилює заходи на водоймах в передгірських та гірських районах області з метою контролю за належним станом середовища існування, шляхів міграції та місць природного відтворення струмкової форелі.

  Наказами територіальних органів Державного агентства меліорації та рибного господарства України визначено перелік водних об’єктів, де встановлено наступні обмеження: заборона усіх видів рибальства, добування водних біоресурсів, проведення будівельних, днопоглиблювальних, вибухових, бурових робіт, видобуток гравію і піщано-гравійної суміші, заготівлі лісу на берегах, миття автотранспорту, забруднення водойм, проведення інших робіт в руслах річок та проведення змагань з рибальства.

  Передусім перевірки будуть спрямовані на недопущення та припинення випадків браконьєрства, а також відбуватиметься посилений контроль за якістю води, в тому числі за очисткою промислових і побутових стічних вод, недопущенням забруднення та засмічення водоохоронних зон і прибережних смуг. Особливу увагу екологічна інспекція буде звертати на виявлення та припинення несанкціонованого вибору піщано-гравійної суміші з водних об’єктів та фактів трелювання деревини по гірських потоках.

  Порушники будуть притягуватися до адміністративної відповідальності, розмір штрафу – до п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян з конфіскацією знарядь і засобів вчинення правопорушення.

  Також природоохоронним законодавством передбачено нарахування завданої довкіллю шкоди.

  Читайте також:  На Франківщині розпочалася природоохоронна операція «Нерест 2021»

 • Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!