На Прикарпатті розслідуватимуть, чи не привела незаконна рубка лісу до паводків

Прокуратура Івано-Франківської області розпочала кримінальне провадження за численними фактами незаконної порубки лісу, що  можливо призвело до значних паводків на території Івано-Франківської та інших областей.

У червні на території Прикарпаття випала понаднормова кількість опадів, внаслідок чого загинуло три особи, підтоплені понад 10 тисяч житлових будинків, зруйновані 150 км доріг та 90 мостів. Також пошкоджено 586 доріг та 169 мостів, знищено 4146 метрів берегоукріплення.

Їх виникнення, ймовірно, стало можливим через масове знищення об’єктів рослинного світу, порубки лісів, неналежне здійснення лісогосподарської діяльності та невиконання заходів з охорони навколишнього природного середовища посадовими особами.

Наразі тривають першочергові слідчі дії.

Проведення досудового розслідування у кримінальному провадженні доручене слідчому відділу УСБУ в області. Про перебіг справ громадськість поінформують додатково.

Довідково: за 5 місяців цього року за фактами порушень у сфері охорони природних ресурсів розпочали 94 кримінальні провадження, до суду скерували 36 обвинувальних актів. Крім того, у кримінальних провадженнях указаної категорії заявили позови про відшкодування збитків на загальну суму 5,1 млн грн. Робота на зазначеному напрямі триває.

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!