На Прикарпатті щороку все менше дітей обстежують на туберкульоз

Сьогодні, 31 липня, в Івано-Франківську відбувається засідання 36-ї сесії обласної ради.

Депутати заслухали інформацію про перебіг виконання Програми протидії захворюванню на туберкульоз в області на 2017-2020 роки. Т.в.о. директора департаменту охорони здоров’я Івано-Франківської ОДА Володимир Дзьомба розповів про те, що на чотири роки фінансування програми становило 35 мільйонів гривень.

Зокрема, для ранньої діагностики туберкульозу закупили 1814 упаковок туберкуліну на суму 355,5 тис. грн. Фінансування цього заходу дозволило збільшити на 5% виявлення хворих на туберкульоз серед контактних осіб та осіб із груп ризику стосовно захворювання на туберкульоз та ВІЛ-інфікованих.

Крім того, за 2017-2020 роки провели 3044 флюорографічних обстежень на пересувному  флюорографі. Вявили 90 осіб із специфічною та неспецифічною патологіями легень, що забезпечило запобігання розвитку деструктивних форм туберкульозу.

Проблемним залишається питання туберкулінодіагностики, яка надає можливість раннього виявлення тубінфікування і тубінтоксикації серед дітей. Проводиться туберкулінодіагностика виключно серед дітей, що складають групу ризику на туберкульоз або по згоді батьків із 4 річного віку, тому кількість обстежених зменшується.

Так, у 2017 році показник охоплення туберкулінодіагностикою становив 266,2 на 1000 дитячого населення, а в 2019 році – 166,7 на 1000 дітей. Ця проблема є дуже суттєвою.

Нагадаємо, на Прикарпатті відкрили перші кімнати відпочинку для медиків

Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!