На Прикарпатті терміново збільшили фінансування територіальної оборони

 • Сьогодні, 16 лютого, відбулося позачергове засідання 12 сесії Івано-Франківської обласної ради восьмого демократичного скликання.

  Депутати терміново зібралися, щоб внести зміни до Програми забезпечення мобілізаційної підготовки та оборонної роботи в області на 2018-2022 роки. Мова йде про виділення додаткових коштів та ресурсів на територіальну оборону.

  Також голова обласної ради Олександр Сич сказав, що хоче, аби нове свято, День єднання, стало днем національної консолідації та днем пам’яті про одвічну загрозу з боку Москви.

  “З 1 січня в Україні набув чинності закон про національний спротив, і його ухвалення стало знаковою подією. Загони територіальної оборони – це окремий рід військ, і у нас наразі сформовано сім батальйонів тероборони. Це понад 400 військових, але в разі потреби цю цифру можна збільшити до кількох тисяч людей. Є об’єкти, де вони розквартировані, і для цих об’єктів потрібні кошти на їх облаштування”, – розповів Віталій Ільчишин, заступник голови Івано-Франківської обласної державної адміністрації.

  Він пояснив, що мова йде про оснащення приміщень і закупівлю обладнання. Це і кімнати для зберігання зброї, і місця навчання, пункти управління, також потрібні закупівлі шоломів та бронежилетів.

  “Держава забезпечує бійців тероборони зарплатою, зброєю тощо. А побутові питання лягають вже на наші плечі, і ми маємо з цим впоратися. Тож потрібно виділити додаткові кошти з обласного бюджету, мова йде про 3.5 мільйони гривень – першочергова сума, з якою вже можна буде починати роботу. Також додаємо 1.5 мільйона так званої шефської допомоги частинам Нацгвардії. Існує реальна загроза територіальній цілісності України, тож потрібно прийняти це рішення”, – додав Віталій Ільчишин.

  Депутати прийняли це рішення без обговорень та внесення пропозицій – всі фракції віддали свої голоси “за”.

  Читайте також: Україна в нас одна: сотні франківців вийшли на акцію до Дня єднання (фото)

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!