На Прикарпатті триває веломарафон довжиною у 300 кілометрів

 • 19 червня в Івано-Франківську стартував бревет на 300 кілометрів. У ньому беруть участь велосипедисти з різних міст України.

  Всього марафон долають 26 учасників, з яких 21 велосипедист – із Прикарпаття, пише “Суспільне Карпати”.

  Стартували учасники о 6-й годині з Івано-Франківська за таким маршрутом: Богородчани – Надвірна – Делятин – Яблунів – Косів – Верховина – Ворохта – Яремче – Делятин – Ланчин – Шепарівці – Отинія – Крихівці – Івано-Франківськ.

  Франківець Роман Сорока – серед тих, хто найшвидше проїхав марафон. Він здолав 300 кілометрів за 10 годин 11 хвилин. Чоловік каже, хоча велоспортом займається 10 років, у марафонах не брав участь уже дев’ять. Цього разу, говорить, вирішив поїхати через мальовничі місця уздовж маршруту.

  “Погода не дуже сприяла, але, я думаю, що вдалося проїхати швидко через те, що я регулярно тренуюся. Маршрут дуже цікавий. По шосе легко їздити, вигляд дуже гарний, щоправда, сьогодні не вдалося його розгледіти через хмари та дощ, але свій колорит у цьому є”, – ділиться Роман Сорока.

  Учасник брегету Олексій Грибовський каже, що раніше долав марафони у 200 кілометрів, а маршрут у 300 кілометрів сьогодні проїхав уперше.

  “Нелегко було. Маршрут класний. Щоправда, перша половина була в тумані і не було видно всієї краси”, – каже Олексій.

  Заліковий час для учасників марафону – 20 годин. Тих, хто встигне подолати 300 кілометрів за цей час, внесуть у перелік паризького велоклубу, за правилами якого проводять бревет, розповідає голова ГО “Franko Bicycle Club” Юрій Симчич. За його словами, маршрут для велосипедистів обрали складний.

  “Хотіли захопити перевали, щоб можна було спробувати свої сили і побачити красу Карпат. Окрім перевалів, є спуски, вузька дорога. До того ж, зараз падає дощ, ми з хлопцями на контрольних пунктах тримаємо зв’язок. Хлопці трохи змокли, але продовжують їхати, тому ми чекаємо на них, щоб погодувати їх теплою їжею”.

  За словами Юрія Симчича, взяти участь у бреветі можуть охочі з 18 років. Із собою потрібно мати шолом і справний велосипед.

  Читайте також: GO-A, «Мандри», «HutsulPlanet»: на Франківщині відбудеться форум Via Carpatia-2021

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!