На Прикарпатті у майже шести тисячах багатоповерхівок ніхто не обслуговує газові мережі

 • На Прикарпатті газові мережі у 5961 багатоквартирному будинку ніхто не обслуговує. Законом обумовлена відповідальність власника, ОСББ чи управителя за відсутність обслуговування внутрішньобудинкових газових мереж та газового обладнання.

  В області налічується  майже 1486 будинків, які взагалі не мають балансоутримувача та у яких не створено ОСББ, найбільше їх у Івано-Франківську та Калуші – 1369. Унаслідок цього  тисячі кілометрів внутрішньобудинкових мереж перебувають у неконтрольованому стані, що може призвести до аварійності, повідомляє АТ «Івано-Франківськгаз».

  Відповідно до Кодексу газорозподільних систем, газові мережі всередині багатоквартирного будинку належать його співвласникам, в індивідуальному будинку – його господареві, у офісах або у загальногромадській споруді – юридичній особі, яка є власником. Це стосується всього газового обладнання всередині або за межами будинку до точки розмежування. Для багатоповерхового житла такою точкою, як правило, є засувка на вводі газової труби в будинок.

  Після підписання акту розмежування, балансоутримувач чи власник повинен укласти договір на обслуговування мереж. Це може бути газорозподільна компанія, для прикарпатців АТ «Івано-Франківськгаз», так і спеціалізовані організації, які мають дозвіл від Держпраці на проведення таких робіт.

  До теми: 10 будинків на Коломийщині залишились без газу на три дні

  Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!