Тлумаччина кличе туристів: маршрут до найбільшого рукотворного тризубу України

  • У Тлумацькій громаді завершилося маркування першого велосипедного туристсько-екологічного маршруту “До Остринського тризуба”.

    Він починається у м.Тлумач та пролягає через села Палагичі та Остриня до найбільшого в Україні рукотворного зображення державного герба, геогліфа і водночас туристичної принади. Його довжина складає 18 кілометрів. Цей маршрут можна розцінювати і як пізнавальний, і як екологічний.

    А сам тризуб викладений влітку 1992 р. колишнім воїном Української Повстанської Армії Анастасієм Паньковичем Козаком на місці, де точились запеклі бої між українськими повстанцями сотні Пилипа Орлика та більшовиками, на відзнаку вшанування пам’яті полеглих побратимів та першої річниці з Дня проголошення незалежності України. Нижче тризубу зазначений рік викладання «1992» та слово «воля».

    Розміри кам’яного символу України: 19 м висоти, 13 м ширини, висота центральної частини 25 м. За словами автора він витратив приблизно дві вантажівки каменю. Камінь переносився вручну, у двох сумках вагою по 10-12 кг. Відстань від гори до кар’єру — 800 м

    Маршрут розпочинається в м. Тлумач від Народного дому, перетинає автотрасу Р-20, проходить через с. Палагичі, частково с. Остриня і повертає вправо до крутих правобережних схилів. Може використовуватися також як пішохідний.

  • Вздовж маршрута встановлено знаки із зеленим символом велосипедиста. Також планується, що у кінці маршруту облаштують пункт відпочинку для туристів. 

    До теми: У Надвірній відбувся велотур визначними місцями громади

    Щоб завжди бути в курсі останніх новин - приєднуйтесь до нас у Telegram!